STABDYTI PATYČIAS- KIEKVIENO MŪSŲ ATSAKOMYBĖ

VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2018: EFEKTYVUS VAISTAS NUO PATYČIŲ – MŪSŲ VISŲ NEPRITARIMAS

Kovo 19-25 dienomis devintą kartą visuomenės dėmesį į patyčių stabdymą sutelks nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Šių metų „Veiksmo savaitės“  šūkis – „Kurią pusę pasirinksi tu?“.

Siekdami išklausyti daugiau vaikų, norinčių pasidalinti savo patyčių patirtimis, „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 19-25 dienomis, budės ilgiau. Į vaikų ir paauglių skambučius telefonu bus atsiliepiama visą parą, o pokalbiais internetu vaikai ir paaugliai galės pabendrauti su budinčiais konsultantais kasdien nuo 18 iki 21 val.

GIMNAZIJOS MOKINIŲ TAISYKLĖS PRIEŠ PATYČIAS:

1. Mes nesityčiosime vieni iš kitų.
  2. Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojamasi.
  3. Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti.
  4. Jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi- pasakysime suaugusiems ir mokykloje, ir namuose.

Socialinė pedagogė Rimtautė Marčiulionienė

Gimnazijoje patvirtinta  smurto ir patyčių prevencijos tvarka (pridedama). Tvarkos tikslas –  nustatyti, kokie turi būti daromi veiksmai individualiu, klasės, gimnazijos, šeimos lygmeniu, siekiant užkirsti kelią smurtui ir patyčioms gimnazijoje.

Tvarka įpareigoja kiekvieną  gimnazijos bendruomenės narį  (tėvus, mokytojus, mokinius)  gebėti  atpažinti smurtą ir patyčias, o pastebėjus ar sužinojus, nedelsiant reaguoti ir stabdyti netinkamą elgesį.

Patyčių prevencijos tvarka>>