Erasmus+:3D H.E.R.O.E.S

Atnaujinta

 Putinų gimnazijos projektas  nominuotas  Kokybės konkurse

Putinų gimnazijos  projektas „3 D H.E.R.O.E.S“ dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo 2016 metų  Kokybės konkurse, skirtame  projektams, kurių veikla susijusi su skaitmeniniu raštingumu.

Lapkričio 15 dieną iškilmingame Kokybės konkurso apdovanojimų  renginyje buvo paskelbti Kokybės konkurso nugalėtojai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad projektas „3 D H.E.R.O.E.S“  buvo paskelbtas 2016 metų  Kokybės konkurso nominantu.

 


Dvejų metų darbą vainikavo sėkmė

Alytaus Putinų gimnazijoje įvyko paskutinis tarptautinio dvejų metų „Erasmus +“ programos projekto „3D H.E.R.O.E.S“ (vadovės R. Marčiulionienė ir J. Adomaitienė) susitikimas, kuriame dalyvavo mokiniai iš Alytaus Putinų gimnazijos, Graikijos Mytilenės miesto trečiojo licėjaus ir Ispanijos Dos Hermanaso miesto „IES Virgen de Valme“ mokyklos. Sukurtas 3D vaizdo žaidimas apie savo šalies žymius asmenis ar herojus. Susitikimo metu buvo taisomi iškilę trikdžiai, žaidžiama galutinė žaidimo versija. Per dvejus metus padaryta ir išmokta labai daug, todėl visiems projekto dalyviams buvo parengta nemažai pramogų, nes jie to tikrai nusipelnė.

Skaitykite daugiau>>


Laukia smagus susitikimas

 

Putinų gimnazijoje rengiamasi paskutiniam tarptautinio dvejų metų Erasmus + programos projekto „3D H.E.R.O.E.S“ (vadovės  R. Marčiulionienė, J. Adomaitienė) susitikimui, kuris vyks birželio 19-24 d. Lietuvoje. Projekte dalyvaujantys mokiniai iš Alytaus Putinų gimnazijos, Graikijos Mytilenės miesto trečiojo licėjaus, Ispanijos Dos Hermanas miesto IES Virgen de Valme mokyklos kūrė 3D video žaidimą apie savo šalies žymius asmenis ar herojus. Žaidimas jau pabaigtas, tad Alytuje bus aptartos sėkmės ir sunkumai, kuriuos teko įveikti komandoms. Susitikimo metu bus atliekamas projekto vertinimas bei rengiama galutinė projekto įgyvendinimo ataskaita.

Laukiame 10 mokinių ir 7 mokytojų iš Graikijos bei Ispanijos. Darbo grupė ruošia veiklų planą. Numatyta aplankyti Vilnių, svečiai labai laukia apsilankymo Snow Arenoje Druskininkuose, nes juos žavi galimybė vasarą paslidinėti, juolab, kad jų šalyse sniego nebūna net žiemą. Ketinama ispanus ir graikus supažindinti su lietuviškomis Joninių šventės tradicijomis – dalyvausime Tarzanijos nuotykių parke organizuojamoje Joninių šventėje. Žinoma, svečiai susipažins ir su lietuvių gyvenimu iš arčiau, nes gyvens gimnazistų šeimose.

Rima Bartkienė


Susitikimas Ispanijoje su Erasmus+ projekto partneriais

Vasario 7-12 dienomis IIc klasės mokiniai Karolina, Evelina, Gintautas, Justina ir Dovydas kartu su klasės auklėtoja bei anglų kalbos mokytoja Jolita Adomaitiene ir lietuvių kalbos mokytoja Rima Bartkiene viešėjo Ispanijos mieste Sevilijoje. Vykome tobulinti anglų kalbos ir 3D kompiuterinio žaidimo kūrimo įgūdžių. Turėjome puikią galimybę susipažinti su šios šalies kultūra ir papročiais. Per keletą dienų aplankėme gausiai turistų lankomas vietas, tokias kaip Maroko paviljoną, Sevilijos katedrą su Giraldos bokštu ir Kristupo Kolumbo kapu, keletą nuostabaus grožio bažnyčių, Las Setas, didžiausią pasaulyje medinę konstrukciją, dėl savo įspūdingos išvaizdos dar vadinamą ,,Grybais“.

Viešnagės metu ne tik keliavome, bet ispanams ir svečiams iš Graikijos pristatėme Lietuvą, Alytų bei Putinų gimnaziją. Pagrindinis kelionės tikslas buvo tobulinti sukurtą 3D žaidimą, kurio idėja – išgelbėti Europą nuo problemų, sujungti jį su kitų šalių sukurtais, pataisyti klaidas. Prieš pusantrų metų nė vienas projekto dalyvis nenutuokė apie 3D objektų kūrimą, bet pamažu atsirado įgūdžiai, išmokome tokių dalykų, kokių Lietuvos mokyklose nemokoma. Išmokome dirbti su ,,Mixamo“ programa, kuri padės animuoti veikėjus. Esame dėkingi Dos Hermanas IES Virgen de Valme mokyklos informatikos mokytojui Juan Manuel Vazquez, trečiojo Mytilenės m. licėjausrobotikos mokytojui George Kontellis ir bendraamžiams iš Lesbo salos už pagalbą ir patarimus, kurie labai pravers tobulinant savo žaidimą.

Grįžome kupini įspūdžių. Dabar nekantriai laukiame, kada galėsime žaisti Graikijos, Ispanijos ir Lietuvos mokinių sukurto 3D žaidimo galutinę versiją, ir dar vieno susitikimo, kuris įvyks Lietuvoje birželio mėnesį.

Daugiau nuotraukų

 

Karolina Slavinskaitė ir Rima Bartkienė


Vizitas į Ispaniją

Gimnazijoje įgyvendinamas tarptautinis  dvejų metų  Erasmus + programos projektas „3D H.E.R.O.E.S“.  Projekte dalyvaujantys II c klasės mokiniai su partneriais iš Ispanijos ir Graikijos  kuria 3D video žaidimą apie trijų projekte dalyvaujančių šalių mitologinius, istorinius herojus.

Vasario 8- 12 dienomis Ispanijoje, Dos Hermanas mieste, vyks jau penktasis, priešpaskutinis projekto dalyvių susitikimas. Putinų gimnazijai jame atstovaus 5 IIc klasės mokiniai: Evelina Armanavičiūtė, Justina Paškevičiūtė, Karolina Slavinskaitė, Dovydas Adomaitis, Gintautas Smilgius, ir  mokytojos Jolita Adomaitienė bei Rima Bartkienė.

Ispanijoje bus peržiūrimos ir koreguojamos kiekvienos šalies sukurtos žaidimo dalys. Konsultuojant Mytilenės universiteto programuotojams atskiros dalys bus jungiamos į bendrą 3D žaidimą.

Dar skaitykite


Tarptautinis projektas   ,,3D  H.E.R.O.E.S ‘‘ juda į priekį

Ic klasės mokiniai, padedami auklėtojos, anglų kalbos mokytojos, Jolitos Adomaitienės, dalyvauja tarptautiniame projekte ,,3D H.E.R.O.E.S“. Šio projekto tikslas –  kartu su mokiniais iš Ispanijos ir Graikijos sukurti įdomų  bei pritraukiantį 3D dizaino video žaidimą apie trijų projekte dalyvaujančių šalių istorinius ir mitologinius herojus.   Daug darbo ir naujų įgūdžių   reikalaujantis projektas sparčiai juda į   priekį. Projekto dalyviai parengė trumpą filmuką apie kuriamą projekto   produktą. Nekantriai laukiame galutinės žaidimo versijos.

{youtube}SY37aw7lqyg{/youtube}

Projekto dalyvės Karolina Slavinskaitė, Monika Truncaitė


Putinų gimnazijos mokiniai viešėjo Graikijos  Lesbo saloje

Putinų gimnazijoje yra įgyvendinamas Erasmus+ programos projektas „3 D H.E.R.O.E.S“, kurio tikslas –sukurti 3 D videožaidimą apie projekte dalyvaujančių šalių (Graikijos, Ispanijos ir Lietuvos) istorinius ir mitologinius herojus.

Spalio mėnesį Graikijos Lesbo saloje įvyko ketvirtasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo Alytaus Putinų gimnazijos komanda – mokytojos Jolita Adomaitienė ir Rimtautė Marčiulionienė (projekto vadovė)  bei  gimnazistai – Justina Paškevičiūtė, Urtė Kaminskaitė, Monika Šacikauskaitė , Dovydas Adomaitis ir  Marius Žukauskas.

Grįžę mokiniai pasidalino savo įspūdžiais.

Skaitykite daugiau>>

Skaitykite daugiau Alytaus savivaldybės tinklalapyje>>


Erasmus+ projekto „3D H.E.R.O.E.S.“ dalyviai susitiks Graikijos Lesbo saloje

 

Spalio 3-10 dienomis Putinų gimnazijos delegacija dalyvaus 4 –ajame  tarptautiniame Erasmus + programos  projekto susitikime Graikijos Lesbo saloje.

Birželio 20 – 27 dienomis, Alytaus Putinų gimnazijos mokinių komanda  lankėsi saulėtoje Ispanijoje, Dos Hermanas mieste. Į kelionę vyko dvi mokytojos: Jolita Adomaitienė ir Virginija Vasiliūnienė bei trys mokiniai: Laurynas Šickus, Akvilė Sabaliauskaitė ir Ignas Mičiulis.

Laiko buvo skirta ne tik darbui, bet ir poilsiui, dvasiniam tobulėjimui. Komanda aplankė daug nuostabių vietų, pamatė nepamirštamų gamtos vaizdų. Aplankė Seviliją, Kadisą, leido laiką prie Atlanto vandenyno.

Šioje kelionėje įgijau tikrai daug patirties, išmokau naujų dalykų, gerai praleidau laiką. Tobulėjau kartu su mūsų projektu. Sutikau daug nuostabių  žmonių. Šeima, kurioje gyvenau, mane priėmė labai šiltai ir maloniai, jaučiausi kaip jų šeimos narė, po savaitės aš ir tapau jų šeimos dalimi. Kalbant apie maistą, apie jį nepakalbėti neįmanoma, jis buvo tikrai skanus, bet labiau nustebino valgymo įpročiai. Pavyzdžiui: valgymas labai vėlai naktį. Pamačiau įvairaus gyvenimo, tiek „fiestų“, tiek „siestų“. Sužavėjo Ispanijos architektūra, siauros ir klaidžios gatvelės. Teko patirti ir nuotykių, tačiau kokia kelionė be nuotykių, tokia tiesiog neegzistuoja“. (Akvilė Sabaliauskaitė, III c kl. ).

Ispanijoje daugiausiai laiko skyrėme darbui su naujomis kompiuterinėmis programomis : UNITY 5.1.1f1; BLENDER 2.74 ir   MAKE HUMAN 1.0.2  .  Kartu su graikų ir ispanų mokiniais pristatinėjome  savo darbus, kuriuos sukūrėme naudodamiesi  kompiuterine  ‘Blender’ programa, pristatėme savo šalis, miestus ir mokyklas, iš kurių buvome atvykę. Paskutinę dieną dirbome su ‘Unity’ programa per tą laiką išmokome labai daug naujų dalykų : išmokome kurti 3 D dizaino objektus, kūrėme dialogus, privertėme judėti sukurtus žaidimo personažus“.  (Laurynas Šickus, II c kl. ).

Dar skaitykite Alytaus miesto savivaldybės tinklalapyje>>                                                                                

 Projekto vadovė Rimtautė Marčiulionienė


Erasmus+ „3 D H.E.R.O.E.S“ dalyviai rengiasi susitikimui Ispanijoje

Gimnazijoje įgyvendinamas tarptautinis  dvejų metų  Erasmus + programos projektas „3D H.E.R.O.E.S“.  Projekto dalyviai, I c klasės mokiniai, kartu su Ispanijos ir Graikijos šalių mokiniais kuria 3D video žaidimą apie trijų projekte dalyvaujančių šalių istorinius ir mitologinius herojus.

Birželio 20-26 dienomis Ispanijoje, Dos Hermanas mieste vyks trečiasis projekto dalyvių susitikimas. Putinų gimnazijai ir Lietuvai jame atstovaus 2 mokytojai ir 3 mokiniai – Jolita Adomaitienė, Virginija Vasiliūnienė, Ignas Mičiulis, Laurynas Šickus, Akvilė Sabaliauskaitė.

Ispanijoje mokiniai pristatys savo institucijas bei miestus ir šalis,  iš kurių atvyko. Bus peržiūrimos pirminės kuriamo 3 D videožaidimo scenos.

Per mokslo metus I c klasės mokiniai kūrė žaidimo scenarijų bei 3 D objektus. Mokiniai dirbo  trijose grupėse – dizaino, informacinių technologijų bei scenarijaus kūrimo. Mokinius konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Rima Bartkienė, technologijų mokytoja Virginija Vasiliūnienė bei anglų kalbos mokytoja Jolita Adomaitienė.

                                                                               Rimtautė Marčiulionienė, projekto vadovė


 

Tarptautinio projekto Putinų gimnazijoje dalyviai praturtėjo žiniomis ir maloniais įspūdžiais

Putinų gimnazija įgyvendina tarptautinį Erasmus+ programos projektą „3D H.E.R.O.E.S“ („3DHistorical Environment reproduction Of European Stories“). Projekte kartu dalyvauja 2 mokyklos iš  Ispanijos ir Graikijos. Pagrindinė projekto idėja – sukurti 3 D videožaidimą, kurį kurdami ir žaisdami mokiniai praturtės žiniomis apie trijų Europos šalių istoriją, kultūrą, mitologiją.

Vasario 16-20 dienomis trijų Europos mokyklų mokiniai ir mokytojai, susitikę Putinų gimnazijoje, dalyvavo suplanuotose vizito veiklose. Svečius šiltai sutikome Vilniuje. Iš viso atvyko 5 mokytojai ir 9 mokiniai. Atvykę mokiniai apsigyveno  gimnazistų  šeimose.

Mokiniai ir mokytojai susipažino su naujomis IT programomis – „Unity“ ir „Blender“ , dirbo grupėse, praktikavosi kurti pirmuosius 3 D objektus, kurie vėliau bus integruoti į kuriamą videožaidimą.

Svečiai lankėsi Alytaus miesto savivaldybėje, viešėjo dailininko Benjamino Jenčiaus galerijoje, Dailiųjų amatų mokykloje, dalyvavo Užgavėnių šventėje, pamatė didžiuosius Lietuvos miestus –  Kauną ir Vilnių. Sostinėje  žaidė „fotosafari“ – žemėlapio pagalba turėjo surasti iš anksto nurodytus objektus ir atlikti tam tikras linksmas užduotis. Svečiai pamatė Gedimino pilį, vaizdingą Literatų gatvę , Onos bažnyčią, Gintaro muziejų šv. Mykolo gatvėje, Vilniaus Universitetą, Aušros vartus.

Paskutinis viešnagės vakaras tapo Europos draugystės vakaru, kuriame dalyvavo mokiniai, mokytojai ir mokinių tėveliai. Išdalinti projekto dalyvių   sertifikatai, padėkos tėveliams, surengtas tarptautinis šokių ir dainų vakaras.

Atsisveikinant svečiai dėkojo mokyklos vadovybei ir  bendruomenei, projekto organizatoriams ir visiems, kurie prisidėjo, kad Ispanijos ir Graikijos  šalių atstovai pažintų Alytų, o kartu ir dalelę Lietuvos.

 

Projekto vadovė Putinų gimnazijos socialinė pedagogė Rimtautė Marčiulionienė

 

Eglės Juodžiukynienės nuotraukose:  Tarptautinio projekto Putinų gimnazijoje dalyviai.


Erasmus+ projekto mokytojai  susitiko Lesbo saloje, Graikijoje

 

Erasmus+ projekto mokytojai  susitiko Graikijos Lesbo saloje

Putinų gimnazijoje startuoja tarptautinis „Erasmus+“ programos projektas „3 D H.E.R.O.E.S“. Lapkričio 24–28 d. Lesbo saloje esančiame Mytilėnės mieste (Graikija)  įvyko pirmasis  projekto dalyvių susitikimas. Jame Lietuvai ir Putinų gimnazijai atstovavo socialinė pedagogė Rimtautė Marčiulionienė (projekto vadovė) ir anglų kalbos mokytoja Jolita Adomaitienė. Projekte kartu  dalyvauja 2 mokyklos iš šalių partnerių – Graikijos ir Ispanijos. Vizito tikslas buvo suderinti projekto veiklą vieneriems metams, suplanuoti tarptautinį mobilumą, aptarti organizacinius klausimus.

Dvejų metų projektu bus siekiama supažindinti mokinius su 3D formato vaizdo technologijomis, sudaryti jiems sąlygas gyvai bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių. Mokiniai kurs 3D dizaino kompiuterinį žaidimą apie Europos istorijos, literatūros ir mitologijos herojus.

Tikimasi, kad projekto dalyviai  įgis  naujų  IT žinių, išmoks užsienio kalbos, išlavės tarpkultūrinio bendravimo įgūdžiai, sustiprės gimnazijos partnerystė su Europos mokyklomis. Planuojama, kad į užsienio šalis per dvejus metus išvyks 8 pedagogai ir 12 mokinių.

Kitas projekto tarptautinis susitikimas vyks 2015 m. vasario 16–20 d. Lietuvoje, Alytaus Putinų gimnazijoje.

Projektas yra finansuojamas iš „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Rimtautė Marčiulionienė, projekto vadovė 

 

Rimtautė Marčiulionienė, projekto vadovė

Neįgaliesiems