Ugdymo karjerai renginiai

Atnaujinta

 ,,Swedbank“  Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė pasakojo gimnazijos ketvirtokams apie savarankiško gyvenimo iššūkius

                           

Maždaug dviem trečdaliams studentų, pradedant studijas aukštojoje mokykloje, tenka išvykti iš gimtojo miesto ir tėvų namų. Staiga ateina suvokimas, jog dantų pasta vonioje, pienas šaldytuve ir net skalbimo milteliai ne tik kainuoja, bet ir savaime neatsiranda. O kur dar mokesčiai už būstą, mokslą ir studijų paskolos?

Skaitykite daugiau>>


Išvyka į atvirų durų dieną pilicijos komisariate

 

Kovo 5-ąją Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko  Atvirų durų diena.  Joje dalyvavo ir mūsų gimnazijos Ia bei Ic klasių mokiniai su auklėtojomis bei karjeros planuotoja D. Pasaravičiene.

Skaitykite daugiau>>


Mokiniai svečiavosi medžio drožėjo S. Lampicko dirbtuvėse

 

Ugdymo karjerai ir dailės pamoka ,,Gyvenu dizaino pasaulyje“

                            

Šiandien stilistas,  dizaineris, įvaizdžio kūrėjas – itin populiarios profesijos. Tačiau ką konkrečiai veikia šie specialistai ir kokių gebėjimų reikia turėti renkantis šią profesiją, ne visi aiškiai supranta, o ypač mokiniai. Į šiuos klausimus ir dar daug kitų ir buvo atsakyta integruotoje ugdymo karjerai ir dailės pamokoje.

Skaitykite daugiau>>


 Pažintinės veiklos diena „Karjera“
 Vasario 6 dieną Putinų gimnazijoje vyko pažintinės veiklos diena „Karjera“, skirta profesiniam rengimui. Mokiniai dalyvavo pačiuose įvairiausiuose renginiuose –  vieni susitikimuose su įvairių sričių specialistais gimnazijoje, kiti vyko į „Kalba.lt“, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Taikomosios dailės parodų rūmus ir kitur.

Skaitykite daugiau>>


 Putinų gimnazijoje mokosi ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai

 

Sausio 23 d. vakarą į Putinų gimnaziją vėl rinkosi gimnazistų tėveliai, kur vyko antrasis aktyvių tėvų grupės ,,Bendradarbiaudami pasieksime daugiau“ susitikimas. Šia gražia iniciatyva pavaduotoja Daiva Sabaliauskienė ir soc. pedagogė Rimtautė Marčiulionienė jau antrus metus kviečia mokinių tėvelius būti arčiau gimnazijos. Pavaduotoja Daiva Sabaliauskienė pristatė tėvams audito pateiktas gimnazijos vertinimo išvadas ir rekomendacijas, pakomentavo stipriąsias bei tobulintinas mokyklos veiklos sritis, pasidžiaugė mokytojų ir mokinių parodytu solidarumu, susitelkimu siekiant bendro tikslo.

Skaitykite daugiau>>


,,Nežinau, ko noriu“

 

 ,,Nežinau, ko noriu“ – taip vadinasi projektas , kas mėnesį pakviečiantis gimnazijos mokinius į užsiėmimus su Mindaugu Vidugiriu. Priminsiu, kad Mindaugas – projektų “Tavo mentorius”, “Svajonių akademija”, „Sniego gniūžtė“, „Sėkmės mokykla“ lektorius, mentorius, Andy Harrington mokinys, VšĮ. "Griaunam" direktorius, holistinių studijų Lietuvoje iniciatorius ir pradininkas, Lietuvos nevalstybinių mokslo ir studijų įstaigų asociacijos prezidentas, Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narys. Šįkart lektorius atvyko ne vienas, jam talkino Eglė Sirvydytė – karjeros konsultantė, psichologė, muzikos kūrėja ir atlikėja. Beje, artimiausias Eglės koncertas vyks Geltonos sofos klube, Vilniuje, gruodžio 22 d.

 Mūsų laukia dar trys susitikimai, artimiausias – sausio mėnesį. Taip pat Mindaugas ir Eglė kviečia mūsų moksleivius, kurie nori nugalėti scenos baimę ir išmokti laisvai kalbėti viešai bei patirti  daug  malonių bendravimo akimirkų į Moksleivių žiemos stovyklą ,,Bijau dramblio“ (2014 m. sausio 2-5 d. Žuvyčiuose). Daugiau informacijos http://www.whatansu.lt/

Daiva Pasaravičienė

Ugdymo karjerai koordinatorė 


,,Protų mūšis" su ISM

 


Karjeros užsiėmimai su ISM atstove Marija Vorobjovaite ,,Kaip parduoti save?"

 

2013-11-27

Tyrėjo diena Putinų gimnazijoje

 

Tyrėjo dienos, pagal projektą „Tyrėjo diena tavo mokykloje“, vykusios 2013 m. lapkričio 15 d. gimnazijoje, tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau nuo mažens, o pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais – padėti susirasti idėjų jų moksliniams darbams ir jas įgyvendinti. Tyrėjo dienos metu pristatyta fizikos, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų sričių interaktyvios paskaitos ir eksperimentai, buvo demonstruojama įranga (judesių registravimo sistema, greitaveikė filmavimo kamera, astronomijos tyrimų įranga) ir ja atliekami eksperimentai, kuriamos mokslinės idėjos, buvo rodomi mokslo populiarinimo filmai 3D projekcine sistema ir, be abejo, konsultuojami mokiniai.

Skaitykite daugiau>>

Tyrėjų dienos nuotraukos 
 

Karjeros savaitės renginiai Putinų gimnazijoje
 
          2013-11-11 – 2013-11-15 visoje Respublikoje vyko Nacionalinės karjeros savaitė. Projekto iniciatoriai ir rengėjai – projektas,,Kam to reikia" kartu su LR Prezidente Dalia Grybauskaite. Alytaus Putinų gimnazija taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos, pakviesdama į mokyklą įvairių profesijų, mokslo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovus,  garsiai skelbdama profesijos pasirinkimo svarbą jaunimo ateičiai. Gimnazijoje viešėjo SODRA, Policijos, savanoriškos organizacijos ,,Tėviškės namai", Alytaus kolegijos atstovai, keliolika mokinių dalyvavo susitikime su Seimo nariu Stasiu Šedbaru, kuris vyko kaimyninėje ,,Šaltinių" pagr. mokykloje, ,,Jaunojo tyrėjo" organizuotoje veikloje.

Profesijų pažinimas Alytaus profesinio rengimo centre

Nuotraukos>>

 


 Karjeros diena

 

Gegužės 2 d. Putinų gimnazijoje triukšmingai nugriaudėjo Karjeros diena. Jos metu užsiėmimus vedė projekto ,,Ugdymas karjerai" konsultantai Ana, Eglė, Daiva, Sandra, Vilija, Kęstutis, Mindaugas, Jūratė. Mokiniai taip pat galėjo individualiai pasikalbėti rūpimais klausimais su konsultatais individualiose konsultacijose laisvų pamokų ir pertraukų metu. Baigiamasis Karjeros dienos akcentas – masinis užsiėmimas salėje, vedėjai – konsultantė Eglė ir Mindaugas Vidugiris, projektų ,,Tavo mentorius", ,,Sėkmės mokykla", ,,Sniego gniūžtė" lektorius. Karjeros diena – puiki proga mokiniams pabendrauti su profesionaliais karjeros specialistais, pasitarti dėl profesijos bei tolimesnio mokymosi ir ne tik. Tai apskritai proga pamąstyti, kas tu esi ir kur eini, koks tavo pašaukimas, misija gyvenime. Tikimės, konsultantams pavyko paskatinti apie tai pamąstyti ir Putinų gimnazijos mokinius.

Nuotraukos>>


 

Būk savanoris – keisk pasaulį!

 

 Tokiais žodžiais būtų galima pristatyti gimnazijoje balandžio 29 d. vykusį renginį, skirtą savanorystės populiarinimui.  Kodėl žmonės savanoriauja, ką duoda savanorystė, kodėl verta savanoriauti, kaip tapti savanoriu – į šiuos klausimus atsakė mūsų gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys savanoriškų organizacijų veikloje.

              Džiugu, kad Putinų gimnazijoje yra nemažai entuziastingo ir veiklaus jaunimo, užsiimančio  savanoryste. Gausiausias būrys  –  tai ,,Atvirų erdvių“ jaunimo centro atstovai: Livita, Rokas, Viltė, Arvydas, Goda, Arnas, Raminta. Nemažai mokinių dalyvauja ir Lietuvos Sakaliukų sąjungos veikloje – tai Justina, Žygimantas, Karolina, Roberta, jaunieji policijos rėmėjai – Greisė, Tomas, Viktorija, Arminas, Nara  – ,,Raudonojo kryžiaus“ savanorė, Gintarė, Agnė – Alytaus pedagoginės-psichologinės tarnybos savanorės. (Atsiprašau visų tų, kurių čia nepaminėjau!)

              Renginio viešnia  – asociacijos ,,Dzūkijos vaikai“ prezidentė, aktorė Inesa Pilvelytė (beje, taip pat ir  buvusi mokyklos mokinė) papasakojo, kokia veikla užsiima jos atstovaujama organizacija. Aktorė, visiems gerai pažįstama kaip Kvarkvarela, organizuoja labdaros koncertus ir už surinktas lėšas suteikia Alytaus vaikų globos namų auklėtiniams galimybę lankyti norimus būrelius, papildomo ugdymo mokyklas, siekia integruoti šiuos vaikus į visuomenę – organizuoja jų Kalėdas, atostogas alytiškių šeimose.

Daugiau informacijos apie savanoriavimo galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje rasite svetainėje www. zinauviska.lt

UK koordinatorė Daiva Pasaravičienė

 

Neįgaliesiems