Gimnazijos laikraštis „Po pamokų“

Atnaujinta

2016-2017 m.m.

Alytaus Putinų gimnazijos pirmokai sako: ,,gimnazijoje ne tik mūsų lūkesčiai pateisinti, bet viskas yra dar geriau, negu manėme”

Jau prabėgo pirmasis mokslo metų pusmetis, įvyko naujųjų mokinių adaptacija.  Alytaus Putinų gimnazijos devintokų klausėme, ar jie ir vėl rinktųsi Putinų gimnaziją, jei grįžtų į aštuntąją klasę? Kas paskatino rinktis Putinų gimnaziją ir ar pasiteisino lūkesčiai, kurių buvo tikėtasi? Mus domino, kas labiausiai patinka, žavi gimnazijoje. Atsakymų buvo sulaukta daug, kartais labai panašių, kartais  savaip įdomių.

Skaitykite toliau

 


Neįprasta savaitė Putinų gimnazijoje – prasmingų tekstų skaitymo metas

„Save randu tik surasdamas Kitą“, – Arvydas Šliogeris

Neįprastai šventes pasitinko Alytaus Putinų gimnazijos bendruomenė. Keturias dienas – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – pirmąsias minutes visų dalykų pamokose mokiniai klausėsi mokytojų skaitomų prasmingų tekstų.

Vieną dieną išgirdo Bruno Ferero tekstą „Dovana“, kitą dieną pamoką pradėjo „Žvaigždės istorija“ – „išgelbėti pasauliui užtenka, kad kiekvienas, nors ir visiškai mažas, išdrįstų pradėti“. Trečiadienį mokiniai klausėsi Jurgos Ivanauskaitės minčių „Apie kasdienybę ir šventę“.             Šventinius skaitymus ketvirtadienį pabaigėme Arvydo Šliogerio tekstu „Apie save ir kitą“: „Kuo turtingesnis mano Aš, kuo jis gilesnis ir kūrybiškesnis, tuo daugiau gijų sieja mane su daiktais ir žmonėmis, kurie yra man atrama ir teikia mano gyvenimui prasmę. Juk man pasaulis egzistuoja tiek, kiek jis yra prasmingas, o prasmę jam duodu aš pats“.

Skaitykite toliau

 

,,Svajos‘‘ šokėjų kasdienybė ir vasaros įspūdžiai, patirti Dainų šventėje

Svajos‘‘ šokėjų kasdienybė ir vasaros įspūdžiai, patirti Dainų šventėje

Dešimt Alytaus Putinų gimnazijos šokių studijos ,,Svaja‘‘ merginų – visada pasiruošusių kurti ir tobulėti – visą savo laisvalaikį skiria šokiui. Kiekvienos tikslas – atskleisti savo asmenybę judesiu, todėl šokius kuriame pačios, pradėdamos nuo paprasčiausios improvizacijos ir baigdamos vis kitokia, išskirtine kompozicija. Šokame įvarius šokius – domina šiuolaikiniai šokiai, dirbame su moderniais šokiais (contemporary dance), esame „prisilietę“ prie baleto srities, seniau šokome tautinius bei linijinius šokius. Kiekvieni metai mums – „Svajos“ šokėjoms – atneša naujos patirties. Visuomet sulaukiame įdomių pasiūlymų dalyvauti įvairiuose renginiuose, koncertuose, festivaliuose.
Įdomi patirtis, apie kurią norime papasakoti, buvo kvietimas vasarą dalyvauti 2016 metų Lietuvos moksleivių dainų šventėje. Neslepiame – iš pradžių pasiūlymas mūsų nenudžiugino ir privertė susimąstyti: ar verta? Tačiau priėmę bendrą sprendimą – išvykti, nenusivylėme. Šventėje mus pasitiko Vilniaus „Minties“ gimnazijos darbuotojai, kurie ir aprodė būsimus ,,namus‘‘. Išsirinkome mums patikusį kampelį klasėje ir įsikūrėme.
Dainų šventės metu repeticijos prasidėdavo nuo ankstaus ryto ir trukdavo iki vėlaus vakaro. Kiekviena minutė, praleista repeticijose, be abejonės, buvo reikalaujanti be galo daug jėgų ir nervų, tačiau pasilikę įspūdžiai, visu šimtu procentų atperka įvairiose salėse išlietus prakaito lašelius. ,,Repeticijose reikėjo susikoncentruoti, būti su savo vadove Rūta Graužliene ir nepaklysti minioje, nes dažnai keisdavosi ir šokėjų šokio vieta, ir patys šokių judesiai. Repeticijos vyko labai dideliu tempu, niekas neturėdavo laiko svajoti ar stovėti vietoje, todėl dažnai šokėjai gaudavo daug pastabų iš vadovų“,– sakė viena iš šokėjų Evelina Underytė. Grįžę po sunkių repeticijų dar turėjome jėgų išeiti pasivaikščioti Vilniaus gatvelėmis ar nubėgti į šalimais esančią kavinukę pasėdėti ir aptarti dienos nuotykius, džiaugsmus, vargus.
Šokome du šokius – „Audra“ ir „Želmenėliai“. Juos paruošti prireikė daug pastangų ir ištvermės. Kadangi tą patį šokį šoko keli skirtingų miestų kolektyvai, susiradome nemažai draugų. Laisvo laiko metu kartu su jais kalbėdavomės, analizuodavom šokių judesius, kuriuos vieniems pavyksta padaryti geriau, kitiem prasčiau. Šokėja Rugilė Baranauskaitė sakė: ,, Buvo įdomu bendrauti su kitame regione gyvenančiais šokėjais. Ypatingai su gyvenančiais Žemaitijoje, nes jų tarmė labai skiriasi nuo mūsų. Visgi per mažiau nei savaitę labai susidraugavome, tad paskutinę dieną buvo labai liūdna išsiskirti.“
Populiariausia tema šių metų Dainų šventėje – maistas, jo kokybė. ,,Nedrįsčiau prieštarauti nė vienam, kuris sakė, jog iš tikrųjų maistas nebuvo skanus, tačiau tikrai nebadavome, bent jau kartą per dieną privalėjome suvalgyti nelabai išvaizdų ir ne visai į troškinį panašų, kokį nors daržovių ir mėsos patiekalą“,– sakė Ugnė Barzdaitytė.
Koncerto diena buvo tikrai jaudinanti. Tačiau išėjusias į sceną apėmė neapsakomai geras jausmas ir atrodė lyg oda eitų šiurpuliukai. Sušokę abu šokius, visi buvo labai laimingi, jog pagaliau varginančios repeticijos baigtos ir šokiai jau sušokti, deja, buvo ir šiek tiek liūdna, nes žinojome, jog po šios geros akimirkos mūsų dainų ir šokių šventė baigsis ir teks atsisveikinti su naujai pažintais žmonėmis. ,,Šokti prieš tokią didelę žmonių minią yra neįkainojama patirtis kiekvienam šokėjui. Nesigailiu dalyvavusi ir dabar jaučiuosi laiminga, kad įgijau naudingą patirtį bei parsivežiau gerų atsiminimų“, – sakė Selina Gavelytė. „Važiuočiau dar, dar ir dar“!!! –nenuslepia emocijų kiekviena šokėja iš dešimties kolektyvo narių.
Ir šiais mokslo metais esame pasiryžę pradžiuginti žiūrovus naujais sumanymais ir temperamentingais šokiais.

Ieva Jakubauskaitė, jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistė


SUSIPAŽINKITE su Putinų gimnazijos biologijos mokytoja Vile Petravičiene

Jaunieji gimnazijos žurnalistai, pasikalbėję su Putinų gimnazijos biologijos mokytoja Vile Petravičiene, pristato trumpą interviu.

Mokytoja, gal galite gimnazijos bendruomenei trumpai pristatyti save.
Mokiausi Vilniaus universitete ir įgijau biologės bei biologijos ir chemijos dėstytojos specialybę. Nors mano gimtinė – Aukštaitija, tačiau didžiąją gyvenimo dalį praleidau Alytuje. Baigusi studijas dirbau ir tebedirbu iki šiol tuomet 4 – oje vidurinėje mokykloje, o dabar Piliakalnio progimnazijoje. Dirbau biologijos ir chemijos, dabar tik biologijos mokytoja.

 

Mes esame girdėję, kad Jūs buvote labai gera auklėtoja. Papasakokite.
Išleidau 3 abiturientų laidas. Su daugeliu iš jų ir dabar palaikau glaudų ryšį, organizuojame susitikimus, nuolat domiuosi jų pasiekimais. Malonu, kad dauguma jų darbuojasi Lietuvoje, o ne išvyko į užsienį.

Mokytoja, juk mokytojų darbas neapsiriboja pamokomis, ką dar veikiate mokykloje?
Su mokiniais esame daug keliavę po Lietuvą, ir ne tik… Jau daugiau nei dešimt metų dalyvaujame aplinkosauginių projektų konkursuose ir juos laimime. Už projektams skirtas lėšas vykstame į keliones, atliekame tyrimus, rengiame kūrybinių darbų parodas.

Piliakalnio progimnazijoje mokosi tik jaunesniųjų klasių mokiniai, ar nepasigendate bendravimo su vyresniaisiais?
Ne, nes paskutiniais metais esu dirbusi Dainavos pagrindinėje mokykloje, Jotvingių gimnazijoje ir visur randu daug jaunų šaunių žmonių.

Mokytoja, o kuo domitės, kai pasibaigia pamokos, kai turite laisvo laiko?
Laisvalaikiu mėgstu būti gamtoje ir labai žaviuosi nuostabiais Dzūkijos miškais, mėgstu skaityti knygas, myliu gyvūnus ir dievinu kates.

Ačiū už pokalbį


2015-2016 m.m.

Civilinės saugos pratybos

Birželio 2 d. Alytaus Putinų gimnazijoje 10 val. 15 min. vyko civilinės saugos pratybos – evakuacija gaisro metu. Pratybų tikslas – praktiškai patikrinti gimnazistų bei mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą gaisro mokyklos pastate metu. Panaudojus mokomąją vaizdinę priemonę – dūmų generatorių, prie pagrindinių mokyklos išėjimo durų buvo imituojamas gaisro židinys. Į patalpas paleisti dūmai, todėl pagrindinis išėjimas iš pastato buvo nepasiekiamas.
Per pamoką išgirdę įspėjamąjį signalą mokiniai kartu su mokytojais pro evakuacinius išėjimus sparčiai ir darniai išskubėjo iš gimnazijos pastato ir susirinko sporto stadione.
Stadione vyko mokomasis Alytaus APGV priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistų gaisro gesinimo priemonių pristatymas. Mokyklos darbuotojams ir mokiniams buvo pasiūlyta pamėginti užgesinti aikštelėje imituotą gaisrą.

Informuoja jaunieji Putinų gimnazijos žurnalistai.


Kultūros diena –puiki proga pasidžiaugti nuveiktais darbais

Balandžio 15-ąją pasauliui minint Tarptautinę kultūros dieną, mintimis grįžome į dvejus prabėgusius gimnazijos kultūrinio gyvenimo metus.

Lietuvoje balandžio 15-ąją minima Kultūros diena, kurią Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną. Ši diena pasirinkta todėl,  kad 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone Amerikos žemyno 21 šalis ratifikavo Rericho Paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. Jos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone.

Skaitykite daugiau>>

 


PUTINŲ GIMNAZIJA ŠVENČIA ŠEŠTĄJĮ GIMTADIENĮ

 Putinų gimnazija švenčia 6-ąjį gimtadienį. Diena buvo šauni, nes džiugino mūsų visų linksmumas. Skambėjo dainos, skirtos gimnazijos gimtadieniui, gimnazistus sutelkė šokiai fojė ir bendruomenės vienybė – visą dieną jautėmės kaip vienas stiprus kumštis. Šventiškai nuteikė mokinių tarybos dovana – prieš pamokas jie mokytojų kambaryje pasveikino mokytojus prasmingais žodžiais ir skambia daina. Mokytojai gimtadienio dieną pasipuošė abiturientų dovanotomis skarelėmis su gimnazijos simbolika, o I-III klasių mokiniai dalyvavo gimtadienio akcijoje. Kieme Putinų gimnazijos vėliava paskendo mėlynų ir geltonų balionų jūroje, nes mėlyna ir geltona gimnazijos vėliavos spalvos. Informuoja jaunieji

Putinų gimnazijos žurnalistai


Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojas Donatas Vasiliauskas dvi savaites dirbo pietų Ispanijoje mokykloje

Putinų gimnazijoje įgyvendinamas dvejų metų Erasmus+ programos projektas ,,Įkvepiantis mokytojas veiklioje bendruomenėje“ (vadovė Rimtautė Marčiulionienė). Projektas yra finansuojamas iš Erasmus + programos, kurį Lietuvoje admininstruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pagal šį projektą mokytojas Donatas Vasiliauskas vyko į dėstymo vizitą Ispanijos Dos Hermanaso miesto Virgen de Valme ,,Instituto de Ensenanza Secundaria Vigen de Valme” mokykloje.  Dvi  savaites vedė ekonomikos ir verslo pamokas Ispanijos mokiniams.

Skaitykite daugiau>>


Putinų gimnazijos jaunosios žurnalistės Brigitos Maselskaitės konkursinį darbą „4 nuostatos, trukdančios lietuviams išsivaduoti iš mąstymo sąstingio“  pristatė DELFI

Neseniai Vilniaus Gabijos gimnazijoje buvo apdovanoti Lietuvos mokyklų žurnalistų konkurso jaunieji mokyklų žurnalistai, dalyvavę DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazijos organizuotame konkurse. Šiame konkurse dalyvavo ir Alytaus Putinų gimnazijos jaunoji žurnalistė, III e klasės mokinė  Brigita Maselskaitė.

Atranka vyko sausio 1-30 d. Iš viso DELFI portale buvo publikuota net apie 70 jaunųjų žurnalistų darbų įvairiomis temomis.

Mokiniai rengė straipsnius norėdami tiek papasakoti apie mokyklos renginius ar išvykas, tiek pasidalyti savo požiūriu jiems aktualiais klausimais, siuntė interviu ir jų vykdytų eksperimentų aprašymus. Iš Alytaus apskrities DELFI visuomenei pristatyti tik du darbai – Brigitos Maselskaitės ir Alytaus rajono Simno gimnazijos IV Ag klasės mokinės  Rūtos Giniūnaitės.

Brigitos Maselskaitės staripsnis „4 nuostatos, trukdančios lietuviams išsivaduoti iš mąstymo sąstingio“ sulaukė audringos DELFI skaitytojų reakcijos, nes jos aptarta tema pasirodė itin aktuali, vadinasi, ji – puiki jaunoji žurnalistė, nes jaučia visuomenės gyvenimo pulsą: „Man patiko straipsnis, puikiai mergaite dėsto savo mintis“; „Šaunuolė 🙂 Aš buvau tas jaunas žmogus sovietiniais laikais, ir puikiai žinau, kad būtent taip buvo. Todėl dalis žmonių iki šiol ir elgiasi pagal šituos stereotipus laisvoje šalyje. Gerai, kad jaunimas supranta ir viešina. Kuo daugiau bus mąstančių jaunų žmonių, tuo geriau bus ateityje. Ta mergaitė teikia vilties 🙂 O komentatoriai kelia įtarimų… Vagie, kepurė dega :)“;  „oho kokie protingi šiais laikais mokiniai“.

Taigi, kokia ta originaliai mąstanti mokinė, kuo domisi, kaip leidžia laisvalaikį? Brigita Maselskaitė: „Laisvalaikiu mėgstu dainuoti, groti gitara bei ieškoti naujų savo charakterio bruožų teatro būrelyje. Domiuosi biologija, chemija, lankau Alytaus jaunųjų chemikų mokyklą. Esu  veikli ir dalyvauju gimnazijos renginiuose bei įvairiose olimpiadose ir konkursuose“.

 

Jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistė Ligita Marčiulaitytė


Putinų gimnazija atsisveikino su direktoriumi Alfonsu Žiūku

Nepermaldaujamas laikas suskaičiavo metus ir Putinų gimnazijos direktorius Alfonsas Žiūkas ištesėjo prieš dvejus metus duotą pažadą, kad sulaukęs 65 metų, paliks gimnazijos vadovo postą. Sausio 15 dieną gimnazijos bendruomenė susirinko į koncertą – atsisveikinimą su vadovu, kuris mokyklai pradėjo vadovauti 1988 metais ir buvo vienintelis demokratiškai išrinktas direktorius.

Bėga dienų virtinės, nuskuba praeitin metų vora,…  ne visos dienos būna šviesios kaip pavasario saulė, bet visos jos skirtingos – su savais iššūkiais ir emocijomis.

Koncerte gražiausius šokius direktoriui skyrė „Svaja“, dainomis  ir prasmingais žodžiais išlydėjo Vaiva Gudaitytė, Guoda Bobinaitė ir Brigita Maselskaitė, atsisveikino Socialinio verslumo mokyklos, mokinių tarybos mokiniai, mokytojų ir kitų gimnazijos darbuotojų atstovai. Nei atminimo dovanos, nei gėlių žiedai niekada nebus vertesni už ištartą nuoširdžią mokinių padėką, pasidalintus prisiminimus. Iš mokinių lūpų skambėjo žodžiai, kad direktorius buvo pavyzdys visiems kitiems direktoriams, kaip reikia bendrauti su jaunimu, kad jis patardavo ir rūpindavosi, kaip tikras tėvas, o už vėlavimą ar rūkymą bardavo delikačiai ir su humoru.

Su bendruomene atsisveikindamas Alfonsas Žiūkas prisiminė svarbiausius mokyklos gyvavimo momentus, padėkojo mokytojams, kuriuos rado Putinuose pradėjęs dirbti direktoriumi, ir tiems, kurie dabar pasirinko gimnaziją ir su jaunatvišku užsidegimu dirba, prisiminė ir dabar čia dirbančius buvusius savo mokinius. Direktorius padėkos raštus įteikė daugybei aktyvių, gimnaziją garsinančių mokinių bei darbuotojų.

A. Žiūkas juokavo, kad turi susidaręs planą, ką veiks, kai nereikės eiti į darbą. Dabar, sakė, turės laiko didžiajam savo pomėgiui – grybavimui, galės nevaržomas laiko rėmų keliauti ir, žinoma, važinėti motociklu. Direktorius įgyvendino savo seną svajonę – įsigijo motociklą ir  išsilaikė teises. Išeidamas linkėjo gimnazijai sėkmės, susitelkimo ir pažadėjo pakviestas visada sugrįžti.

Bendruomenė  linkėjo, kad likimas dovanotų energijos, tvirtybės, ištvermės ir, žinoma, bekraštę asmeninę laimę. Išsiskyrėme su direktorium tik po ilgų plojimų ir nuoširdžių „ačiū“.

 

Informuoja jaunieji Putinų gimnazijos žurnalistai


Gerai įvertintos Putinų gimnazijos mokinės Alytaus apskrities jaunųjų matematikų kūrybinių darbų konkurse

Alytaus Putinų gimnazijos mokinės sėkmingai dalyvavo Alytaus apskrities jaunųjų matematikų kūrybinių darbų konkurse Varėnoje.

Kamilija Jablonskaitė, III b klasės mokinė, pristatė kūrybinį darbą „Eifelio bokštas“ ir laimėjo trečiąją vietą.

Ją konsultavo mokytoja Jūratė Nenartavičienė. Daugeliui konkurso dalyvių patiko Akvilės Sabaliauskaitės „Robotas“, ji pelnė garbingą ketvirtąją vietą. Akvilę konsultavo mokytoja Česė Banišauskienė.

 Šios dvi mokinės įrodė, kad ir matematika gali būti įdomi, o tiksliais matematiniais skaičiavimais pagrįsti išradimai – itin žaismingi.

Informuoja jaunieji žurnalistai

 


Alytaus Putinų gimnazijos organizuotame atvirukų konkurse Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir vėl su mumis

Konkurso, skirto M.K.Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms, Alytaus miesto mokyklų 5-10 klasių dalyviai ir nugalėtojai –mokiniai, suradę „savyje šviesą“

 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra tylus Lietuvos mokytojas. Jau šimtą keturiasdešimt metų jis moko mus jautrumo, atvirumo, pagarbos Dzūkijos ir Lietuvos žemei. Moko gėrėtis pasauliu.

Alytaus Putinų gimnazijos organizuotame atvirukų konkurse M.K. Čiurlionis ir vėl  su mumis. Autoritetinga komisija, (dailės, technologijų, neformaliojo ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai) aptarusi per penkiasdešimt darbų, išrinko pačius geriausius.

Konkurso, skirto M.K.Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms, Alytaus miesto mokyklų 5-10 klasių dalyviai ir nugalėtojai –mokiniai, suradę „savyje šviesą“

 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra tylus Lietuvos mokytojas. Jau šimtą keturiasdešimt metų jis moko mus jautrumo, atvirumo, pagarbos Dzūkijos ir Lietuvos žemei. Moko gėrėtis pasauliu.

Alytaus Putinų gimnazijos organizuotame atvirukų konkurse M.K. Čiurlionis ir vėl  su mumis. Autoritetinga komisija, (dailės, technologijų, neformaliojo ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai) aptarusi per penkiasdešimt darbų, išrinko pačius geriausius.


Skelbiame nugalėtojus atvirukų konkurso, skirto M.K.Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms, Alytaus miesto mokyklų 5-7 klasių mokinių grupėje: 1 vieta – Agnė Bendaravičiūtė, 7a kl., mokytoja G.Jasinskaitė-Gurskienė, Alytaus šv.Benedikto gimnazija; 2 vieta – Martyna Jazepčikaitė, 7a kl., mokytoja G.Jasinskaitė-Gurskienė, Alytaus šv.Benedikto gimnazija; 3 vieta –Viktorija Karčiauskaitė, 6a kl. mokytoja D.Jakniūnienė, Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla. Šioje amžiaus grupėje apdovanojami už tautiškumą –  Matas Naruševičius, 7a kl.; už estetiškumą – Ūla Pėstininkaitė; už muzikalumą – Gustas Zabita, 7a kl. Visų šių nominuotų mokinių mokytoja G.Jasinskaitė-Gurskienė, Alytaus šv.Benedikto gimnazija.

Skelbiame Alytaus miesto mokyklų 8-10 klasių mokinių grupės nugalėtojus: 1 vieta – Aistė Javarauskaitė, 10 kl., mokytoja Z.Bražinskienė, Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla; 2 vieta­ – Domas Zenkevičius, 1d kl.,  Algida Sabonienė, Alytaus Putinų gimnazija;3 vieta – K.R. II pn kl., mokytoja G.Godliauskienė, Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykla. Šioje grupėje numatyta apdovanoti už temos atskleidimą – Mantą Serkutaną 14 m., mokytoja A.Balčiūnienė, Alytaus Piliakalnio progimnazija; už filosofiškumą – Ingą Kasperavičiūtę, 10kl., mokytoja Z.Bražinskienė, Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla; už žaismingumą – Ievą Kuzmaitę, 8a kl., mokytoja L.Staučaitė,  Vidzgirio pagrindinė mokykla; už kūrybiškumą – Rytį Ališauską,10a kl., Martyną Bartnyką, 8a kl., mokytoja L.Staučaitė,  Vidzgirio pagrindinė mokykla; už estetiškumą – Tautvilę Bartkutę, 1a kl., mokytoja L.Staučaitė,  Alytaus Jotvingių gimnazija.

Nugalėtojusapdovanosime Putinų gimnazijoje gruodžio 15d. 13.30 val. parodos, skirtos M.K.Čiurlionio 140-osioms metinėms, atidaryme.

Savo tėvui Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs: „Kas prieis prie mano paveikslų ir pajus kilusią jausmo bangą, tas jau nepasitrauks.“ Nepasitraukėme ir mes, Putinų gimnazijos mokytojos, organizavę atvirukų konkursą, ir Alytaus mokyklų mokytojai, paraginę mokinius dar kartą pajusti didžiojo menininko kūrybos jėgą,  nepasitraukė ir mokiniai, atradę laisvą minutę ir sukūrę unikalius darbus.

Reikia „turėti šviesą su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse“,– rašė M.K. Čiurlionis.

Dėkojame visiems, kurie surado „savyje šviesos“ ir dalyvavo konkurse.

 

 Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Baliukonytė

 

Eglės Juodžiukynienė nuotrauka koliažas

 


Kalbamės su „Jaunųjų politologų mokyklos“ mokine, tikra istorijos mokslo žinove Reda Maksimavičiūte

Kas žino, gal kalbamės su būsima miesto mere, politikos apžvalgininke, o gal net prezidente?

Laba diena, Reda, gal gali prisistatyti?

Mano vardas Reda, aš mokausi Alytaus Putinų gimnazijoje, prieš tai lankiau Alytaus Šaltinų pagrindinę mokyklą. Esu aktyvi, užsispyrusi, žinanti, ko noriu, ir to siekianti bet kokia kaina. Aktyviai dalyvauju įvairiose gimnazijos veiklose bei domiuosi daugybe dalykų. Laisvalaikiu lankau dainų ir šokių ansamblį „Tarškutis“,  kuriame šoku, mokykloje dalyvauju Socialinio verslumo mokyklos veikloje.

 

Gal gali pasakyti, koks įvykis paskatino tave didžiuotis pačia savimi?

Visai neseniai įstojau į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kartu su Vilniaus universitetu organizuojamą „Jaunųjų politologų mokyklėlę“. Savo gyvenime stengiuosi domėtis viskuo, kas vyksta ar vyko Lietuvoje bei pasaulyje. Turbūt tai ir paskatino mane rinktis istoriją bei politiką.

Skaitykite daugiau>>


Vaizdinė-edukacinė Putinų gimnazistų pamoka apie biotechnologijas pasaulinėje farmacijos bendrovėje Lietuvoje  „Teva“

Spalio 26d. I-III kl. gimnazistai, lydimi biologijos mokytojų V. Gumenikovienės ir I.Petkevičienės teorines žinias apie biofarmacinius preparatus gilino ekskursijos Baltics Sicor Biotech UAB metu.

„Ar pasaulis pagal M. K. Čiurlionį tebeegzistuoja?“

Šių metų spalio 13 dieną keturiasdešimt keturi Putinų gimnazijos mokiniai ir jų lietuvių kalbos mokytojos vyko į Druskininkus. Gimnazistai dalyvavo į M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus edukacinėje pamokoje „Ar pasaulis pagal M. K. Čiurlionį tebeegzistuoja?“

 Interpretacinio pobūdžio pamokoje moksleiviai sužinojo įdomių faktų apie dailininko M. K. Čiurlionio darbus. Renginio dalyviams buvo pasakojama apie M. K. Čiurlionio sukurtą originalią formą – muzikos ir tapybos jungtį. Klausydami simfoninių poemų „Miške“ ir „Jūra“ dalyviai kūrybinės valandėlės metu  piešiniuose bandė pakartoti menininko idėją – sukurti muzikalų paveikslą. Diskutavo analizuodami M. K. Čiurlionio paveikslo „Bičiulystė“ temą, sprendė, kokių jausmų vedamas M. K. Čiurlionis sukūrė šį paveikslą, ką reiškia M. K. Čiurlionio nutapyta saulė ištiestose rankose.  Edukacijos dalyviai įsitraukė į daugiasluoksnį M. K. Čiurlionio jausenų pasaulį.

Daugiau nuotraukų>>

 

 Informuoja jaunieji žurnalistai


Sunku susigrąžinti vasaros išblaškytą harmoniją, santaiką tarp proto ir jausmų galybės

243. Tikriausiai niekad nesusimąstėte, kad šį skaičių sudaro trys skaitmenys, bet keturi žodžiai. Keista, tiesa? Dar keisčiau tai, kad būtent šis skaičius du tūkstančiai penkioliktais metais tapo seno pabaiga ir naujo pradžia. Trumpiau tariant, du šimtai keturiasdešimt trečia diena moksleivių ir studentų žinoma kaip paskutinė 2015 metų vasaros diena. Neužbaigtų idėjų, genialių planų ir svajingo naktinio gyvenimo nutraukimo verdiktas, nes kiekvienas kitas rytas ir diena taps iššūkiu mūsų protui, o naktines linksmybes pakeis noras pailsėti nuo namų darbų perkrovos.

Skaitykite daugiau>>

 


2014-2015 m.m.

Tradicinė Menų pavasario šventė Putinų gimnazijoje

Kaip ir kasmet, tradicinio Menų pavasario Putinų gimnazijoje, vykusio 2015 gegužės 5 dieną, programa buvo labai turininga. Kad šventė apimtų įvairias veiklos sritis, tuo pasirūpino Menų ir kūno kultūros mokytojų metodinė grupė.

Prieš keletą dienų iki šventės gimnazijos erdvės pražydo obelų žiedais, ant langų nutūpė ažūriniai drugeliai.

Nuo pat ryto gimnazija šurmuliavo: stadione vyko sporto varžybos. Klasių komandos  kovojo futbolo,  estafetės, virvės traukimo rungtyse. Šiemet patys sportiškiausi buvo I ir III  klasių mokiniai, pelnę daugumą nugalėtojų medalius.

Vėliai į gimnazijos kiemą kvietė mugė. Prekiavo ir klasių komandos, ir verslo bendrovės. Kiekvienas mugės lankytojas galėjo rasti prekių, kurios palepintų ir kūną (kvapieji ekologiški muilai), ir skrandį: originalios užtepėlės, sausainiai, keksiukai, tinginys, o jau pyragų galybė… Galima buvo įsigyti ir vertingų prekių: papuošalų, sportinės aprangos, kvapiųjų žvakių,  originaliai dekoruotų puodelių, paveikslų ir visą gausybę malonių niekučių, sukurtų pačių mokinių rankomis.

Putiniškiai koncerte karštais aplodismentais sutiko ir dainininkes, ir šokėjus, ir teatro studijos dalyvių pasirodymus. Kaip visada, žavėjo „Svajos“ šokėjos, joms nenusileido ir choreografiją besimokantys įvairių klasių gimnazistai. Koncertą vainikavo originalus trečiokų šokis.

Menų pavasaris ne tik padovanojo daugeliui gimnazistų, taip ilgai laukusių savo veiklos rezultatų pristatymo bendruomenei, galimybę saviraiškai, bet ir tikrą šilumą, nes šveitė saulė ir lepino jaukus pavasariškas vėjas.

Daugiau nuotraukų>>

Sportinių renginių nuotraukos>>

Informuoja jaunieji Putinų gimnazijos žurnalistai


Dovana Putinų gimnazijos krepšininkams – pažintinė kelionė po tris sostines: Berlyną, Paryžių, Prahą

Alytaus Putinų gimnazijos krepšininkai, iškovoję pagrindinį prizą (kelionė į Paryžių) Alytaus apskrities bendrojo ugdymo mokyklų krepšinio čempionato varžybose, jų sirgaliai, kokytojai ir draugai keliavo po Europą. Savo įspūdžiais pasidalijo  Putinų gimnazijos jaunoji žurnalistė Simona Dudavičiūtė. Gimnazistus lydėjo gimnazijos kūno kultūros mokytojai Danguolė Kondrackienė, Antanas Makštutis ir Gintaras Kličius bei laimėtojų komandos IV b klasės auklėtoja Ligita Sarapienė

Skaitykite daugiau>>

Daugiau nuotraukų>>


Putinų  gimnazijos moksleiviai išradingai minėjo Pasaulinę Žemės dieną

Žemė, kaip motina, rengia, maitina,

Žemė prisotina oro dvelkimą.

Lenkiamės žemei, garbinam saulę,

Lai ji sušildo visą pasaulį…

Kovo 20 d. Putinų  gimnazijos mokiniai įrodė, kad jiems rūpi mūsų planeta ir prisidėjo prie viso pasaulio, paminėdami Pasaulinę Žemės dieną. Žemės dienos tikslas – atkreipti visų dėmesį į vienintelę žmonių buveinės vietą – Žemę, kurioje turime tvarkytis taip, kad gera būtų gyventi ir mums, ir ateinančioms kartoms. Šios gražios dienos minėjimui gimnazistus pakvietė biologijos, chemijos bei geografijos mokytojai.

Daugiau nuotraukų>>

Skaitykite daugiau>>


Muzika – universali žmonijos kalba, skatinanti mus gražiai mąstyti

Fortepijono trio Gabrielė ir Goda Depšytės, Putinų gimnazijos antrokės, Domantė Matulevičiūtė, buvusi putiniškė, garbingai gynė Alytaus miesto garbę „Supermiesto“ konkurse.

Skaitykite daugiau>>

 

 


LNK televizijos projekte „Super miestas“ Alytaus garbę gynė oro akrobatė Rosvita Diškevičiūtė

Norime pristatyti  Rosvitą Diškevičiūtę, Alytaus Putinų gimnazijos mokinę, kuri televizijos projekte „Super miestas“ , atstovaudama Alytui, originalia akrobatine programa sužavėjo ne tik komisiją, bet ir visos Lietuvos žiūrovus. Ieškodami miesto išskirtinumo alytiškiai pristatė oro gimnastų pasirodymą. Beje, turėtume žinoti, kad Lietuvoje yra tik du cirko kolektyvai, gyvuojantys po 30 metų – Alytuje ir Šakiuose.

Rosvita Diškevičiūtė – santūri  mergina, niekada nesigirianti laimėjimais: „Mokausi 10 klasėje. Kuo aš ypatinga? Ne, išskirtinė nesu, tik lankau dvi ypatingas studijas: cirką „Dzūkija“ ir šokių kolektyvą „Aušrinė“. Nuo ko viskas prasidėjo? Tikriausiai, kaip ir visi vaikai, savo judrumu variau tėvus iš proto. Neapsikentusi mamytė mane nuvedė į cirką. Buvo labai sunku, bet po ilgų treniruočių prasidėjo „manoji karjera“. Tapau gimnaste, tačiau to nepakako ir norėjau tapti oro akrobate. Tik viena bėda – bijojau aukščio! Dabar galiu pasakyti tik tai, kad noras nugalėjo visas baimes“.

Nuotraukoje Lietuvos talentų konkurse ir Prahoje.


Alytaus Putinų gimnazijos vienuoliktokas – „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ viktorinos finalininkas

adfdfgsgggg

Nuotrauka Romo Ubarto taurės varžybose su olimpiniu čempionu Virgilijumi Alekna

Sausio mėnesį Vilniuje vyko „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ viktorinos vienuoliktokų etapo filmavimas, kuriame dalyvavo ir Putinų gimnazijos IIIe klasės mokinys Saulius Tacionis. Alytaus miesto garbę ginantis gimnazistas į Vilnių keliavo su gausia palaikymo komanda bei Putinų gimnazijos vienuoliktokų kuratore Jolanta Kocimiene.

Trečiokams kelionė neprailgo. Visi kalbėjosi įvairiomis temomis, spėjo ir pajuokauti, ir patikrinti savo bei Sauliaus žinias prieš konkursą. Atvykus į filmavimo studiją teko palūkėti, kadangi filmavimas prasidėjo vėliau nei buvo numatyta. Prieš prasidedant filmavimui, visi su jauduliu išlydėjo mūsų gimnazijos atstovą į viktorinos dalyvių apmokymus, o palaikymo komandos, buvo paprašyta susėsti studijoje ir išklausyti trumpą instruktažą, kaip elgtis tiesioginio filmavimo metu.


Vienybės ir atminties žvakelės sužibo gimnazijos languose

Antradienį drauge su visa Lietuva prisiminėme tragiškus Sausio 13-osios įvykius – minėjome Laisvės gynėjų dieną.Gimnazijos languose  8.00 val. dešimčiai minučių sužibo uždegtos vienybės ir atminties žvakeles – įrodymas sau ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi, pasiruošę apginti laisvę.Mokiniai drauge su mokytojais žiūrėjo filmus, kalbėjosi apie pasiaukojimą tų, kurie gynė mūsų valstybę.

„Ši pilietiškumo iniciatyva organizuojama nuo 2008 metų. Kasmet ją palaikančių švietimo įstaigų ir kitų institucijų daugėja. Nuo 2010 metų akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybės institucijos, muziejai, bibliotekos, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų. 2014 metais iniciatyvą palaikė per 1200 mokyklų ir kitų institucijų“. (DELFI.lt)

Informuoja jaunoji žurnalistė Simona Dudavičiūtė


s

Kalba.lt   mūsų  gimnazijoje  – naudingi  partarimai  abiturientams

Alytaus Putinų gimnazijoje lapkričio 10 dieną apsilankė Kalba.lt  atstovai, kurių tikslas buvo papasakoti  ketvirtokams apie studijų užsienio mokyklose privalumus.

 Susitikimą vedė Nerijus Leškys – studijų užsienyje vadybininkas. Jis išsamiai papasakojo apie studijas užsienyje. Pasakė, jog šiais laikais labai daug yra neapsisprendusio jaunimo, o pasirinkti tinkamai profesiją yra svarbu.  Kaip sužinoti, kad profesija tau  tinkama? Labai paprasta. Arba tu jauti dirbdamas malonumą, arba tu tiesiog turi talentą prisitaikyti. Jei pasirinkote profesiją, kuri, manote, atneš tik  pelną, – jums bus kančia, tai –   ne jūsų profesija.

Kai renkamės, ką studijuoti, labai svarbu įsigilinti į studijų programą. Ko reikia jauniems žmonėms mūsų laikais? Išsilavinimo, patirties ir užsienio kalbų mokėjimo. Kai renkamės studijas užsienyje, reikia pradėti paieškas ne nuo šalies, o nuo norimos specialybės.

Lektorius sugriovė kai kuriuos  mitus apie studijas užsienyje:

·       Įstoti galima tik su gerais pažymiais

·       Neįmanoma susirasti darbo

·       Brangus pragyvenimas

Kuo naudinga Kalba.lt?

·       Jie padeda paruošti dokumentus stojantiems į užsienį

·       Padeda parašyti motyvacinį laišką

·       Įvertina gabumus, pataria

·       Padeda išsirinkti neapsisprendusiems universitetą pagal poreikius ir gebėjimus.

Simona Dudavičiūtė,  jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistė


Putinų gimnazijos trečiokė Guoda Bobinaitė – VIII –ojo Lietuvos mokinių parlamento narė

Alytaus miestui dvejus metus atstovauti išrinkti du moksleivių  interesus ginsiantys mokiniai, viena iš jų ilgametė Alytaus Putinų gimnazijos mokinių tarybos narė, trečiokė Guoda Bobinaitė.

Ją alytiškiai pažįsta kaip dainininkę, dainų autorę,  nes dalyvavo  ir  Alytaus scenos jaunimo vasaros uždarymo koncerte, ir gatvės muzikos koncertuose miesto teatro amfiteatre. Guoda  groja akustine gitara, lanko vokalo pamokas, mėgsta fotografuoti.

Yra ne tik gera mokinė, bet ir aktyvi Putinų gimnazijos visuomeninio gyvenimo dalyvė. Ji rašo publicistinius darbus, vienas straipsnis apie muzikines grupes gimnazijoje buvo išspausdintas  „Alytaus naujienose“ bei „Dialoge“. Draugai gerbia ir vertina, nes ji draugiška bei komunikabili.

 

Informuoja jaunieji žurnalistai


Gimnazistai konferencijoje išgirstas idėjas panaudos ateityje, kurdami savo verslą

Vienuolika III-IV klasių Putinų gimnazijos verslumo mokyklos mokinių dalyvavo Vilniuje vykusioje konferencijoje „Klasterių patirtys ir įžvalgos ateinančio laikotarpio finansinėje perspektyvoje“. Kvietimą dalyvauti šiame renginyje gavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Sabaliauskienė ir gimnazijos verslumo mokyklos vadovas, ekonomikos mokytojas Donatas Vasiliauskas.

Skaitykite daugiau>>


Mobiliosios mokslinės laboratorijos (MoMoLab) vizitas į Putinų gimnaziją

Mobiliosios mokslinės laboratorijos (MoMoLab) vizitas spalio 13-14 d. į Putinų gimnaziją nudžiugino gamtos mokslų mylėtojus. Prieš vizitą 16 mokinių, padedant dalykų mokytojams, (Alvyra Geležauskienė, Vaida Sakalauskienė,  Tomas Buzaitis,  Irena Petkevičienė, Vilma Gumenikovienė), susipažino su „Jaunojo tyrėjo“ projektu  ir nusprendė, kokį  atliks mokslinį tyrimą, užsiregistravo į Jaunųjų tyrėjų klubą, susipažino su „MoMoLab“ vizito tikslais, iškėlė mokslinę idėją ir išsiuntė ją elektroniniu paštu.

Prieš vizitą gimnazistai tikslino mokslinę idėją, suformulavo tiriamojo darbo temą ir parengė tyrimo planą, susipažino su tyrimui reikalingos įrangos aprašais. Vizito metu  išmoko dirbti su numatyta įranga suplanuotą tyrimą, atliko pirminę duomenų analizę ir suplanavo tolesnius darbus. Jauniesiems tyrėjams vadovavo mokslininkai Lukas Taujenis, Antanas Strakšys, Lina Mažulė  ir  Audrius Gegeckas.

Mobiliajai mokslinei laboratorijai išvykus, darbas tęsis, mokiniai, padedant mokslininkui, susistemins tyrimo duomenis ir, esant reikalui, atliks papildomus tyrimus, galutinę duomenų analizę ir parengs darbo aprašą. Vėliau, padedant mokytojui ir konsultuojant mokslininkams, tęs pradėtą darbą arba, remdamiesi įgyta patirtimi, imsis kito tyrimo.

 

Informuoja jaunieji žurnalistai

Skaitykite dar>>

Daugiau nuotraukų>>


Skani ekskursija

Šį  trečiadienį,  spalio pirmąją dieną,  pirmųjų ir antrųjų klasių gimnazijos mokiniai, lankantys chemijos ir biologijos laimės valandas, su mokytojomis metodininkėmis Alvyra Gelažauskiene ir  Vilma Gumenikoviene vyko į eskursiją į COCA-COLA HBC LIETUVA, UAB Alytaus gamyklą. 

Skaitykite daugiau>>


Su Mokytojų diena Jus sveikina Putinų gimnazijos mokiniai ir jaunieji žurnalistai

Mokytojau, Tu vis bandai atkaklumo raktais
Kuklias mintis į laisvę nuskraidinti.
Taip ir klampoja metai po gyvenimo
Takus, paženklintus laukimo.
Laukimo derliaus, to, kurį
Tavieji delnai kartų kartoms sodino.

Skaitykite daugiau>>


Susipažinkite. Naujoji Putinų gimnazijos biologijos mokytoja  Vaida Sakalauskienė

„Mokytojos darbas tai amžinas vaikščiojimas podiumu tuo pat metu dar ir saugant futbolo vartus“ (V.Sakalauskienė)

 

1.     Kaip galėtumėte pristatyti save mokinių auditorijai?

Mokytojos darbas –tai amžinas vaikščiojimas podiumu tuo pat metu dar ir saugant futbolo vartus. Todėl pirmiausia, manau, esu demokratiška mokytoja, o demokratiškas žmogus yra suprantantis, sugebantis „įmušti įvartį“ bet kokioje situacijoje. Manau, kad mes, visos mokytojos, turime būti visuomet lanksčios, kantrios, budrios, greitai reaguojančios į problemas ir jokiais būdais negalim nutolti nuo jaunimo.

Be humoro jausmo ir charizmos –nė iš vietos!

Skaitykite daugiau>>


2013-2014 m.m

Šilko skiautė virto originaliais paveikslais 

Tapyba ant šilko – tai magiškas spalvų derinimo ir liejimo menas. Tai kruopštus darbas, leidžiantis geriau suprasti spalvų derinimo subtilybes ir suteikiantis galimybę atskleisti savo kūrybiškumą.

                     Pernai besibaigiant mokslo metams per technologijų pamokas mokinės, vadovaujamos mokytojos Marijos Paužaitės, išbandė šią techniką. Gėlėmis, drugeliais, medžiais, vaisiais pražydę šilko paveikslėliai yra tik vienas iš daugelio dalykų, kuriuos galima sukurti iš šio audinio. Šilko skiautė II a klasės merginų rankose virto originaliais paveikslais.

Jaunųjų žurnalistų pakalbintos darbelių autorės sakė: „Mums šią tapymo idėją pasiūlė mokytoja. Žingsnis po žingsnio stengėmės apvesti paveiksliuko kontūrus ir tapyti. Iš pradžių nepasisekus labai susinervindavau, bet ilgo darbo rezultatas puikus“; „Piešėme ant šilko specialiais dažais. Reikėjo dirbti labai kruopščiai, nes dažai greitai išsilieja. Tapyti labai patiko. Visi draugių darbai gražūs, kiekvienas savaip įdomus“; Pirmą kartą tapiau ant šilko, manau, sekėsi neblogai. Tai gera patirtis“; „Aš ant šilko piešiau aguonas, nes man tai gražiausios gėlės, manau, pavyko jas nutapyti“; „Man tapyba sekėsi labai gerai, ačiū mokytojai Marijai už geras pamokas“.

Lengvais teptuko potėpiais sukurti darbeliai eksponuojami II-ojo aukšto fojė, kviečiame apsilankyti.

Jaunieji žurnalistai


„Mes išskrendame, palikę visa, kas buvo brangu ir artima, prie ko buvome  pripratę per 12 mokyklinio gyvenimo metų“, – atsisveikindami Putinų gimnazijai tarė abiturientai

 „Kas yra mokykla?“ –  klausė ir patys atsakė renginio vedėjai, –  „mokykla  –  vieta, kur  daugsyk išmatuota kantrybė ir jėgos, teiktas neįkainojamas žinių ir tobulėjimo turtas, patikėta savo verte ir gebėjimais, pamažu subręsta“. Abiturientus sveikino ir „subrendusio žmogaus patarimais“, pasak vedėjų, išlydėjo gimnazijos direktorius Alfonsas Žiūkas, kuratorių ir auklėtojų vardu kalbėjusi Danguolė Gintalienė, abiturientų tėvelių atstovė Edita Bunevičienė.

Išlydėjom ketvirtokus jausmingomis dainomis, tik jiems skirtais šokiais, gražiais pirmokėlių iš Šaltinių pagrindinės mokyklos žodžiais.

Atsisveikinimas visada būna jausmingas, tad išskrisdami jau sustiprėjusiais sparnais abiturientai atsisveikino su mokytojais ir trečiokais. Paliko gimnazijai atminimui apie save, penktąją gimnazistų laidą, aplinkai papuošti originalių medžių sodinukų, linksmą testamentą ir megafoną, kad gražių švenčių metu vedėjų balsas nepaskęstų šurmulyje, nepamiršo ir bibliotekos, kad  niekada  nepristigtų išminties, padovanojo grožinės literatūros knygų.

Prieš akis dar ilga kelionė… Kad drąsiai ištiestų sparnus ir pradėtų pildyti savo svajones, visiems pasilikusiems norisi tikėti, jog išėjo ketvirtokai išmokę remtis ir į žemę, ir į šeimą, ir išmokę  pasisemti žinių.

Daugiau nuotraukų>>

Žurnalistų būrelio informacija


Putinų gimnazijos Socialinio verslumo mokyklos mokiniai ir vėl sėmėsi žinių

 

Gegužės pabaigoje Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojo Donato Vasiliausko vadovaujama Socialinio verslumo mokyklos trečiokų delegacija Alytuje dalyvavo vienoje iš ciklo paskaitų apie marketingą, prekių išdėstymą ir pardavimo sėkmę privačiame versle. Šis seminaras, organizuotas Alytaus krašto verslininkų asociacijos, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkės, Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentės VšĮ „Versli Lietuva“ valdybos pirmininkės Dalios Matukienės, kuriame mes dalyvavome, buvo sudarytas iš teorinės dalies, kurioje atskleisti marketingo subtilumai, ir praktinės dalies, kurioje visi dalyvavusieji galėjo savo įgytas žinias pritaikyti praktikoje. Apgailestavome,  kad nespėjome ilgiau išbandyti įgytų žinių praktikoje, nes teorijos dalis buvo gan ilga, nors labai įdomi ir naudinga mums, norintiems sužinoti kuo daugiau verslo subtilybių ir paslapčių.

Skaitykite daugiau>>


Alytaus Putinų gimnazijos mokytojai ir mokiniai tarptautinės   konferencijos dalyviai

Tarptautinė konferencija, skirta 300 – osioms Kristijono Donelaičio gimimo metinėms paminėti, ,,Pažadinęs lietuvių kultūrą“ vyko Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje. Kadangi Alytaus Putinų ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijas sieja ilgametė draugystė, tai į konferenciją išvyko ir mūsų delegacija. Mūsų mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę susitikti su garbia lektore, literatūros tyrinėtoja, vertėja ir humanitarinių mokslų daktare Dalia Dilyte. Viešėdami „Atžalyno“ gimnazijoje lankė parodas, dalyvavo šventiniuose renginiuose. Putinų gimnazijos pedagogių delegacija (direktoriaus pavaduotoja Daiva Sabaliauskienė, lietuvių kalbos mokytojos Ligita Sarapienė ir Laima Bautronienė), vadovaujama direktoriaus pavaduotojos Vytos Šiugždinienės, dalyvavo trijų pranešimų ir diskusijų darbo grupių veikloje.

Skaitykite daugiau>>

 


Istorijos ir ekonomikos konferencija ,,Ekonominių krizių įtaka pasaulio ir Lietuvos visuomenei‘‘
  

Gegužės viduryje Alytaus Putinų gimnazijoje vyko ir istorijos, ir ekonomikos požiūriu įdomi bei prasminga konferencija ,,Ekonominių krizių įtaka pasaulio ir Lietuvos visuomenei“. Jau nuo pat pirmos minutės konferencija žadėjo daug įdomių tiriamųjų pristatymų ir originalių minčių.

Skaitykite daugiau>>


Viljamo Šekspyro 450- osios gimimo metinės paminėtos ir Putinų gimnazijoje  „V.Šekspyras – jis ne amžiams, jis amžinai“

Putinų gimnazijos mokiniai ir mokytojai, vieną popietę susirinkę paminėti garsaus anglų rašytojo ir poeto Viljamo Šekspyro 450 – ųjų gimimo metinių, klausėsi raiškiai skaitomų šio autoriaus sonetų. Nors pasaulyje V.Šekspyras labiau žinomas kaip dramaturgas, bet gimnazistai rinkosi klausytis jo sonetų, skaitomų lietuvių ir anglų kalbomis.


Literatūrinė popietė „SKAITOME K. DONELAITĮ“

 

Alytaus J. Kunčino viešojoje bibliotekoje literatūrinėje popietėje„SKAITOME K. DONELAITĮ“ balandžio 23 d. dalyvavo ir Putinų gimnazijos moksleivė Emilija Gintarė Vosyliūtė.

Skaitykite daugiau>>


Chemijos žinovų klubo renginys – puiki galimybė smagiai praleisti laiką bei kažką nauja sužinoti nesivaržant, o dirbant drauge su kitais gimnazistais

Vyko pirmasis 2014 metų Alytaus miesto ir rajono gimnazijų chemijos žinovų klubo renginys, kurio svarbiausias tikslas buvo suburti jaunuosius chemikus į bendraminčių grupę bei plėsti jų akiratį. Iš kiekvienos Alytaus miesto ir Butrimonių gimnazijos buvo atrinkta po kelis žinovus, iš kurių du (iš Adolfo Ramanausko  – Vanago dalyvavo Tautrimas Marčiukonis ir Edvinas Urbonas (po galimo narių pasikeitimo – Lukas Šteinys ir Martynas Stragis), iš Šv. Benedikto gimnazijos – Skaistė Baliukonytė ir Tomas Smalskas, iš Butrimonių gimnazijos – Mantas Makuliavičius ir Povilas Luižys, iš Jotvingių gimnazijos – Justinas Daraškevičius ir Iveta Lasickaitė, iš Putinų gimnazijos – Rūta Insodaitė ir Viltė Bautronytė) dalyvavo konkurse prieš žiūrovus.

Skaitykite daugiau>>

Daugiau nuotraukų>>


Respublikinėje mokinių ir mokytojų mokslinių, tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencijoje „Tiriam pasaulį – atrandam save“ Kaune, „Varpo“ gimnazijoje, Alytaus miestui atstovavo Putinų gimnazijos IV c klasės mokinė Emilija-Gintarė Vosyliūtė

 Į Kauno „Varpo“ gimnazijoje vykusią Respublikinę mokinių ir mokytojų mokslinių, tiriamųjų, kūrybinių darbų konferenciją „Tiriam pasaulį – atrandam save“ buvo pakviest Putinų gimnazijos IV c klasės mokinė Emilija-Gintarė Vosyliūtė bei gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Daiva Baliukonytė. 130 jaunųjų pranešėjų iš 5 miestų bei 80 juos konsultavusių mokytojų buvo svetingai sutikt. Užsiregistravę dalyviai  išklausė sveikinimo žodį,  kurį  jauniesiems respublikos mokslininkams tarė Kauno „Varpo” gimnazijos direktorė Alfreda Marija Gedminienė ir Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Skaitykite daugiau>>

 


 Tiems, kurie renkasi policininko profesiją, – studijuojant nėra kada nuobodžiaut, o ir darbas bus lydimas iššūkių ir nuotykių

 Skaitykite>>


„Ir maži gali būti dideli“, – sako verslininkas Antanas Guoga

 

 Antanas Guoga, daugeliui lietuvių žinomas kaip Tony G, puikus pokerio žaidėjas, sėkmingas verslininkas ir šalies krepšinio „gelbėtojas“. Jis padeda ,,Lietuvos ryto“, ,,Žalgirio“ ir Prienų ,,Tony bet“ komandoms, o domisi ne tik krepšiniu, bet ir futbolu, tinkliniu.

 Šį kartą Alytaus Putinų gimnazijoje lankėsi kaip verslininkas ir atkleidė sėkmingo verslo imperijos sukūrimo paslaptį jauniesiems verslininkams bei mokiniams, susidomėjusiems ekonomika.

Skaitykite daugiau>>

 


Kas yra mano ir Tavo Lietuva? Tai mes. Mes visi – tai Lietuva. Kokie mes – tokia ir Lietuva

Neseniai Putinų gimnazijoje, kaip ir visoje šalyje, vyko Lietuvos valstybinės šventės, Kovo 11-osios, minėjimas, kuriame visi susirinkusieji gimnazijos bendruomenės nariai, kaip niekad nuoširdžiai giedojo Lietuvos valstybės himną. Naują  prasmę tautinės giesmės žodžiai įgavo ir dėl neramumų Kryme.

Skaitykite daugiau>>

 Daugiau nuotraukų>>


 „Žmogus – likimo įkaitas“


Kaip švenčiama Užgavėnių šventė Lietuvoje ir kitose šalyse, pasidomėjo jaunieji gimnazijos žurnalistai

Skaitykite>>


 Šimtadienis – visos gimnazijos šventė

 

Šimtadienis – diena, kai visi gimnazijos ketvirtokai švenčia savo paskutines nerūpestingas dienas iki brandos egzaminų. Šia proga vyksta renginys, kuriam ruošiasi ne tik ketvirtos klasės mokiniai, bet ir trečiokai. 

Skaitykite daugiau>>

Daugiau nuotraukų>>


Valentinas Butanavičius: „Atskleisk dailininką savyje“

 

Susitikimas su dailininku ir mokytoju vasario 20 d. vyko Putinų gimnazijoje.

Putinų gimnazijoje svečiavosi dailininkas, mokytojas, keliautojas, Vilniaus dailės akademijos Atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos lektorius Valentinas Butanavičius. Dailininkas surengė jau 10 parodų, penkios iš jų užsienio šalyse – Japonijoje, Švedijoje, Čekijos mieste Brno vykusioje Tarptautinėje dailės pedagogų kūrybos parodoje „Pavasario spalvos“. Alytaus mieste ne kartą pristatė savo tapybos darbus, pa­ro­da „Su­si­tai­ky­mas su dan­gu­mi” sulaukė itin gražių atsiliepimų. Viename interviu jis sakė: „pri­si­me­nu sa­vo se­ną mokytoją ja­po­ną, ku­ris sa­ky­da­vo: „Nu­ta­pyk pa­veiks­lą taip, kad ja­me kaž­ką ras­tų kiek­vie­nas žiū­ro­vas, kad jis bū­tų pa­ties įvai­riau­sio su­vo­ki­mo ly­giui skir­tas.” Iš pra­džių to­kį pa­siū­ly­mą iš­gir­dęs net įsi­žei­džiau, gal­vo­jau, tai iki kur da­bar tu­rė­čiau nu­si­leis­ti? Kur ri­ba?! Vė­liau, ana­li­zuo­da­mas tra­di­ci­nę ja­po­niš­ką gra­fi­ką, su­pra­tau, kad jo­je yra ir nai­viz­mo, bet yra to­kių da­ly­kė­lių, ak­cen­tų, erd­vių, ku­rias kiek­vie­nas at­ras in­di­vi­du­a­liai.

Skaitykite daugiau>>


  
Vasario 14 dieną visame pasaulyje švenčiama Šv.Valentino diena. Iš kur kilo šv. Valentino šventė? Ką apie šią dieną mano Putinų gimnazistai?

Pasakojama, kad III a. Romoje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Norėdamas pasiekti savo tikslą, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima.

Skaitykite daugiau>>


Pažintinės veiklos diena „Karjera“

Vasario 6 dieną Putinų gimnazijoje vyko pažintinės veiklos diena „Karjera“, skirta profesiniam rengimui. Mokiniai dalyvavo pačiuose įvairiausiuose renginiuose –  vieni susitikimuose su įvairių sričių specialistais gimnazijoje, kiti vyko į „Kalba.lt“, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Taikomosios dailės parodų rūmus ir kitur.

Skaitykite daugiau>>


KĄ  GAUNA  IR  KO  NETENKA   ŽMOGUS,  PASIRINKĘS  SPORTININKO  KELIĄ?


„Tarmė nenyksta – tarmė kinta“

„Tarmė nenyksta – tarmė kinta“, – teigė habilituota mokslų daktarė, profesorė Danguolė Mikulėnienė, 2013 metų spalio 24 d. viešėjusi Putinų gimnazijoje ir vedusi pamoką – paskaitą  „Lietuvių kalbos tarmės XXI a. pradžioje: padėtis ir perspektyvos“. Mokslininkė kalbą pradėjo anekdotu:  kaip velnias  sukišo skirtingomis tarmėmis  kalbančius žmones į maišą, bet  nesitikėjo, kad iš ten juos bus taip sunku „iškrapštyti“. Kai velnias pravėrė maišą, pirmasis iš jo išlindo dzūkelis ir nurūko savais keliais, antrasis – aukštaitis, jis išlindęs apsidairė, „patraukė“ pečiais ir nurūko, trečiasis – žemaitis, jis velniui pasakė, kad „ kas mane čia įdėjo, tas pats tegul ir išima“, o kai velnias jį ištraukė iš maišo, jame dar liko suvalkietis, kuris laukė , kol gaus maišą.  Šis pasakojamas apie skirtingų tarmių žmones sužadino mūsų norą sužinoti apie tarmes daugiau, negu mes žinojome iki šiolei. Profesorė  pasakojo apie tarmių atsiradimą, baltų, prūsų , jotvingių  ir kitų genčių skirtumus bei jų gyvenamąsias vietoves, charakterio ypatumus, veido bruožus. Danguolė Mikulėnienė stengėsi paaiškinti, kodėl Dzūkijoje daugiau rudakių negu kitų akių spalvų atstovų. Ji teigė, jog anksčiau mūsų teritorijoje gyvenę jotvingiai perdavė mums savo įgimtus akių spalvos stereotipus.

Skaitykite daugiau>>


 Pirmą kartą gimnazijos istorijoje pristatome visą klasę. Susipažinkite – tai I b klasė

Skaitykite>>


 Kalbėdami savo ir kitomis kalbomis augame ir turtėjame mes patys

„Kalba – tai tautos kultūros dalis“,- sakė lietuvių klasikas, poetas Antanas Baranauskas,- „dvasios organas, žmogaus minties ir jausmo išraiška.<…> Ryšys, siejantis laiką ir erdvę, vienijantis visas kartas ir asmenybes, ir gyvas, tradicinis svarbiausių įvykių bei genčių tarpusavio santykių metraštis.“ O indėnų patarlė teigia: „Jei kalbi, tai tavo žodžiai turi būti geresni už tylą“. „Nieko dvasingesnio bei širdingesnio už kalbą tauta neturi“, – rašė E.M.Arntas. Tokios ir kitos gilios mintys apie kalbą, pirmokų pristatytos gimnazijos bendruomenei, priminė, kad kalbėdami ir savo, ir kitomis kalbomis augame ir turtėjame mes patys.

Skaitykite daugiau>>


 Dovana už gerą mokymąsi, pamokų lankymą ir aktyvią veiklą

Rugsėjo 20 dieną II b klasė, jų auklėtoja Danutė Krušnienė ir lydėjusi vadovė Marytė Žuromskienė važiavo į ekskursiją, į Vilnių. Mokiniams nereikėjo mokėti pinigų, nes klasė buvo gimnazijoje išrinkta šauniausia, geriausiai 2012- 13 mokslo metais besimokančia ir lankančia pamokas, aktyviai dalyvaujančia nepamokinėje veikloje.

Skaitykite daugiau>>


Jaunųjų gamtininkų išvyka į Metelių regioninį parką.

 

Straipsnis>>

Daugiau nuotraukų>>


Alvyra Geležauskienė – chemijos mokytoja, sugrįžusi į Putinų gimnaziją

 

Prie brandaus Alytaus Putinų gimnazijos mokytojų kolektyvo prisijungė ir chemijos mokytoja metodininkė Alvyra Geležauskienė. Daugelis gimnazijos mokinių bei mokytojų su ja jau spėjo susipažinti ir pabendrauti, o tie, kurie dar nerado progos ar negalėjo, tai netrukus galės perskaitę šį straipsnį.


Meilės Lukšienės įžvalgos apie kultūrą, švietimą, humanistines vertybes ir mokyklos koncepciją

 

2013-ieji – Meilės Lukšienės metai.

 Susipažinkite su socialinių mokslų daktare, literatūros tyrinėtoja, edukologe, Lietuvos švietimo reformatore ir viena iš Tautinės mokyklos koncepcijos autorių kūrėja.

Prieš šimtmetį, 1913-ųjų rugpjūčio 20 dieną, Vienoje gimė daktarė Meilė Lukšienė.

Meilės Lukšienės šimtmetį UNESKO organizacija paskelbė 2013 metais pasaulyje minėtina sukaktimi. 2012 m. rugsėjo mėn. ir Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Meilės Lukšienės metais.

Pristatome M. Lukšienės įžvalgas apie kultūrą, švietimą, humanistines vertybes ir mokyklos koncepciją.

Skaitykite daugiau>>


Gimazijos laikraštis 2-oji dalis

Neįgaliesiems