DofE programa

Atnaujinta

Nuo rugsėjo 8 d. Putinų gimnazistai dalyvauja DofE apdovanojimų programoje. Jie gali savanoriauti, tobulinti įgūdžius, sportuoti ir dalyvauti žygyje. Džiaugiamės pirmaisiais pasiekimais.
Programos vadovė Jolanta Kocimienė

——————————————————————————————————

Nuo 2018 metų Alytaus Putinų gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, kurios tikslas – ugdyti jaunuolių talentus mokantis iš patirties, įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Mūsų gimnazijos DofE programos vadovai, taikydami šią programą, skatiname jaunuolius išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus ir jų sistemingai siekti, ugdytis talentus ir didinti pasitikėjimą savimi; užsiimti savanoriška veikla bei ugdyti socialinę atsakomybę; skatintiname jaunuolius užsiimti sveika gyvensena, gerinti savo fizinę formą, rūpintis savo fizine bei psichikos sveikata; skatiname ugdytis komandinio darbo įgūdžius, išmokti pozityviai spręsti konfliktus.

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje, jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių vadovė Eglė Bunzienė.

Programa pagal amžių yra išskirstyta į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas ir lygio ženklelis. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

DofE programos dalyviui suteikiamos ios galimybės:

  • susirasti naujų draugų;
  • mokytis tolerancijos;
  • išmėginti naujas veiklas;
  • geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • patirti nuotykių;
  • pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;.

DofE apdovanojimai yra ypač vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Plačiau apie programą: http://www.dofe.lt/

Programos vadovė Jolanta Kocimienė

Neįgaliesiems