Apie mus internete

Atnaujinta

 Vėl rugsėjis uždaro vasaros vartus

Į Mokslo ir žinių šventę Alytaus Putinų gimnazijoje skambutis vėl sukvietė mokinius, jų tėvelius ir mokytojus, visi tikisi, kad 2018-2019 m. m. bus sėkmingi.

Prasmingų mokslo metų, sėkmės mokantis, o mokytojams kūrybingumo ir kantrybės linkėjo garbūs svečiai – Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė.

Jau tradicija tapo stebėti iškilmingą jaunųjų šaulių  pasižadėjimą. Džiugu, kad jau ketvirtus metus Putinų gimnazija sėkmingai komplektuoja jaunųjų šaulių klases.

Juozas Luckus, Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vado pavaduotojas, apdovanojo pačius geriausius jaunuosius šaulius.

Gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė palinkėjo visiems gerų mokslo metų, o pirmūnams įteikė padėkos raštus.

Daugiau>>

 


 Alytiškis su projektu „Misija Sibiras“ aplankė lietuvių tremčių vietas Kazachstane

title„Stovėti priešais kryžių, pastatytą savo pačių rankomis, giedoti Lietuvos himną,
Tautišką giesmę yra neapsakomas jausmas. Tai – tokia didžiulė jėga!“, –
projekto „Misija Sibiras“ dalyvis, 18-metis alytiškis Domas Zenkevičius.
Iš Kazachstano jis grįžo su kitais 23 „Misija Sibiras“ dalyviais.

Pasak D. Zenkevičiaus, kad permainingos gamtinės sąlygos leido įsijausti į tai, ką vadinamojoje „Pragaro žemėje“ išgyveno Lietuvos politiniai kaliniai, tremti į Kazachstaną.

Misija vyko Kazachstano Karagandos regioną, kur ir buvo kalinami Lietuvos politiniai kaliniai, per 20 dienų nukeliavo apie 3 tūkst. kilometrų  Balchašo, Džezkazgano ir minėtos Karagandos regionuose,  pastatė 6 kryžius, inventorizavo 16 ir sutvarkė 200 kapinių.

Kazachstano teritorijoje veikusiuose lageriuose buvo kalinama apie 20 tūkst. politinių kalinių iš Lietuvos, o pagal lietuvių tremties skaičius Kazachstaną lenkia tik Rusija, į kurią „Misija Sibiras“ šiemet buvo neįleisti pirmą kartą nuo 2006 metų.


Stovykla „Verslus 2018“ Dauguose – prasminga Alytaus miesto mokinių vasaros atostogų pradžia

Alytaus Putinų gimnazija - oficialus puslapis nuotrauka.

Alytaus Putinų gimnazija - oficialus puslapis nuotrauka.
Alytaus Putinų gimnazija - oficialus puslapis nuotrauka.
Alytaus Putinų gimnazija - oficialus puslapis nuotrauka.

Vos prasidėjusios vasaros atostogos trisdešimt penkiems Alytaus miesto mokyklų 6–11 klasių mokiniams prasidėjo intensyvia veikla. Jau penktus metus Putinų gimnazija organizuoja vasaros verslumo stovyklas. Šiais  mokslo metais ekonomikos mokytojos Jolitos Noruvienės iniciatyva birželio 18–20 dienomis stovykla „Verslus 2018″ vyko Dauguose.

Stovykla prasidėjo nuo viešojo kalbėjimo mokymų, juos vedė LJA valdybos narė Rasa Bagdonienė. Mokymų metu mokiniai sužinojo, kaip reikia įveikti baimę, kai kalba prieš didelę žmonių auditoriją, kaip sumaniai paslėpti jaudulį ir stresą.

Daugiau>>


Putinų gimnazijos mokytojus pakerėjo gamtos fotografo Ričardo Anusausko darbai ir papasakotos istorijos

Alytaus Putinų gimnazijos mokytojai lankėsi Dargužių amatų centre, susitiko su gamtos fotografu Ričardu Anusausku ir Rūta Žemaitiene. R. Anusauskas – fotografas, muzikantas ir aistringas keliautojas, gamtos mylėtojas, jis aplankė per 170 šalių, keliavo po Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynus.

Fotomenininkas mokytojams pristatė unikalias, jam pačiam itin svarbias nuotraukas, fotografijų albumus, filmuotą medžiagą, ištraukas iš filmo apie Lietuvos gamtą, pasakojo apie keliones po pasaulį, susitikimus su lemtingais žmonėmis.

Daugiau>>


KTU klasių gimnazistams atvertos tyrinėjimų durys

Alytaus Putinų gimnazijoje vyko baigiamasis KTU klasių – Ib ir IIb – renginys „Mūsų nominacijos“. Taip gimnazistai užbaigė šiuos mokslo metus, kurie buvo turiningi išvykų į universitetą, susitikimų su dėstytojai gimnazijoje, o svarbiausia – daug kūrybinės, tiriamosios ir praktinės veiklos.

Pirmokai, apibendrindami pirmųjų veiklos metų patirtį, pristatė filmuotą medžiagą, o antrokai džiaugėsi netradicine veikla tiksliųjų ir gamtos mokslų pamokose, ypač robotikos patirtimi ir tiriamųjų darbų rezultatais.

Renginio „Mūsų nominacijos“ iniciatorė ir veiklos koordinatorė direktorės pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė džiaugėsi vedėjų ir organizatorių Gintarės Kazlauskaitės, Gintarės Čiginskaitės ir Dominyko Nedzinsko sumanumu, išradingumu.

Visi antrokai buvo pastebėti, įvertinti ir nominuoti.

Daugiau>> Vaikystės pomėgį Alytaus gimnazistės pavertė sėkmingu verslu

Verslių gimnazisčių bendrovė „Meraki“ yra vertinama kaip viena geriausių MMB visame Vakarų ir Pietų Lietuvos regione.

Versliausios Alytaus Putinų gimnazijos merginos Ieva Jurčiukonytė ir Gintarė Kazlauskaitė įsitikinusios: nėra nieko geriau, kai tavo verslas yra tavo hobis! Nuo mažens fotografija besidomėjusios merginos yra įkūrusios šia veikla užsiimančią mokomąją mokinių bendrovę, kurioje sukurtos nuotraukos jau yra pasklidusios po visą pasaulį.

Verslių gimnazisčių bendrovė „Meraki“ yra vertinama kaip viena geriausių MMB visame Vakarų ir Pietų Lietuvos regione, pripažinta kaip geriausiai komandinį darbą atliekanti, kūrybiškiausia ir geriausiai paslaugą teikianti MMB.

Daugiau>>


Kūrybinės dirbtuvės „Pasidaryk pats“

Kūrybinės dirbtuvės „Pasidaryk pats“

Birželio 5 d. Alytaus Putinų gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Virginija Vasiliūnienė, fizikos mokytojas Tomas Buzaitis ir 1a, 1b klasių jungtinė grupė dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Pasidaryk pats“ (Kaunas). Kūrybos kampas 360° – tai socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Diskutavome, kaip  ekologiškai ir darniai rūpintis savo ir visos planetos gyventojų sveikata, kaip ugdyti kūrybingas ir pilietiškas asmenybes. Dirbtuvėse bandėme praktiškai išbandyti vieną pasirinktą kūrybos būdą, daiktus prikelti antram gyvenimui ar pasigaminti juos iš antrinio naudojimo žaliavų – pasigaminome apyrankes ir atšvaitus. Aptarėme galimybes užsiimti technine kūryba namų sąlygomis.

https://www.facebook.com/kuryboskampas360/

Alytaus Putinų gimnazijos informacija


 Putinų gimnazijos trečiokas DOMAS ZENKEVIČIUS tapo komandos „Misija Sibiras‘18” nariu!

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/…/skelbiamos-galutines-misija-sibiras1…

 


 „Sniego gniūžtės“ stovykla Alytaus Putinų gimnazijoje

„Sniego gniūžtė“ – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai, padeda ugdyti bendravimo, lyderiavimo įgūdžius bei skatina linksmintis be svaigalų. Tai ypač aktualu šių dienų jaunimui.

Alytaus Putinų gimnazijoje pirmą kartą mieste tris dienas vyko stovykla, ji yra projekto „Rinkis gyvenimą be svaigalų“ dalis, jį remia Alytaus miesto savivaldybė.

Apie įsitraukimą į prevencinę jaunimo veiklą istoriją pasakoja Julija Gorbas: „Sniego gniūžte“ susidomėjau, kai man pasiūlė dalyvauti Marijampolėje organizuojamoje „Sniego gniūžtės“ stovykloje. Iš mūsų gimnazijos tuomet važiavo 6 žmonės. Po stovyklos važiuodami atgal į Alytų pradėjome kalbėti, jog tokios organizacijos reikėtų ir Alytuje, nes mieste gana daug jaunimo mėgsta praleisti laisvą laiką vartodami tabaką, alkoholį ar kitokias medžiagas vien dėl to, jog nežino, kokių būdų yra kitaip atsipalaiduoti, gerai prakeisti laiką.

Po maždaug pusės metų mokyklos psichologė Jurgita Čečėtienė pasakė, kad yra galimybė įkurti Alytaus skyrių ir paklausė, ar norėčiau prie tos veiklos prisidėti. Aišku, atsakiau, jog norėčiau. Po kelių mėnesių jau turėjome mokymus su LKJBS „Žingsnis“ atstovu. Per mokymus išmokome visko, ko reikia norit pradėti organizuoti stovyklą, o dar po mėnesio surengėme pirmąją stovyklą Alytaus  mieste, Putinų gimnazijoje.

Stovyklai vadovavome dviese: aš, Julija Gorbas, ir Austėja Brazaitytė iš Marijampolės  bei daugybė kitų talkininkų – jaunųjų savanorių. Mokiniams į pagalbą atėjo Putinų gimnazijos švietimo pagalbos specialistės – psichologė Jurgita Čečėtienė ir socialinė pedagogė Rimtautė Marčiulionienė, labai palaikė ir padėjo gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė, teatro mokytoja Žiedūnė Maldonienė ir kiti gimnazijos darbuotojai.

Daugiau>>


 Kūrėjų pavasaris Putinuose“ – visa diena įspūdingos aktyvios veiklos ir susitikimų

Kiekvieniems  mokslo metams baigiantis Alytaus Putinų gimnazijoje organizuojamas „Kūrėjų pavasaris“. Ši diena mokinių laukiama, nes gimnazijoje būna daug įvairios veiklos, veikia kūrybos dirbtuvėlės, lankosi gausybė svečių, pasirodo meno kolektyvai, pristatomos parodos.

Pirmoji pamoka pirmokams ir antrokams – netikėti susitikimai su menininkais. Su mokiniais susitiko  Jonas Gaižauskas, Alytaus miesto teatro aktorius, Alytaus jaunimo centro miuziklų „Eglė – karalienė žalčių“, „Velnio nuotaka“ režisierius, Alytaus dailės mokyklos mokytoja J. Juškevičienė, Augustinas Šeduikis, gitaros klasės mokytojas, Kęstutis Leonavičius, mušamųjų instrumentų klasės mokytojas, Ilona Kalibatienė, dailės ir keramikos studijos „Vingiorykštė“ mokytoja; Danutė Želnienė, maketavimo ir konstravimo studijos, braižomosios grafikos ir kompozicijos studijos, projektavimo programos „AutoCAD“ mokytoja ir  kiti Alytaus menininkai.

Daugiau>>


 Alytiškis – šaudymo paprastuoju lanku rungties Lietuvos rekordininkas

Alytaus Putinų gimnazijos pirmokas Domantas Bražinskas kukliai nutyli apie savo pergales šaudymo paprastuoju lanku sporto šakoje. Gimnazijos žurnalistai pasidomėjo, kaip klostėsi jaunojo  sportininko, D. Bražinsko, kelias.

Kokie buvo pirmieji žingsniai į šaudymo lanku sportą?

Pradėjau šaudyti  lanku 2016 metų rudenį. Į treniruotes pakvietė draugas, nes žinojo, kad baigiau 3 grojimo gitara klases ir ieškojau naujos veiklos. Kai atėjau į pirmą treniruotę, treneris Ugnius Timinskas supažindino mane su šia sporto šaka.

Kodėl iš visų galimų sporto šakų pasirinkai šaudymą lanku? Kas lėmė tokį sprendimą?

Daugiau>>


JAUNIMO IDĖJOS ĮSILIEJA Į VERSLO RINKĄ

„Vision Glasses“ startuolio komanda Asmeninio albumo nuotr.

 

Lietuvos mokinių startuolių mugės tampa tradiciniu renginiu Lietuvoje, o čia atrastos idėjos išsirutulioja į sėkmingai parduodamus arba pačių komandų plėtojamus verslus. Geriausiu vienos iš mugių startuoliu tapo „Make IT Simple“, o „Vision Glasses“ įvertintas kaip labiausiai pasirengęs tvirtu žingsniu žengti į verslą. Visų jų bendraįkūrėjai dar tik mokiniai ar mokyklą neseniai baigę asmenys, bet jau sėkmingai plečiantys prieš metus pradėtą veiklą ir aktyviai reprezentuojantys savo verslo idėjas įvairiose mokomųjų bendrovių mugėse.

„Make IT Simple“

Komanda „Make IT Simple“ iš Alytaus užsiima mobiliųjų programėlių šablonų kūrimu. Ji jau spėjo sukurti Kauno „Žalgirio“ komandos mobiliąją programėlę ir gali pasigirti daugybe respublikinių bei tarptautinių apdovanojimų įvairiuose konkursuose. Šis talentingas ketvertas buvo nominuotas kaip darniai veikianti komanda, sugebanti paprastus sprendimus paversti inovatyviais su plačiai pritaikomomis galimybėmis.
Vaikinai nepamiršta ir socialinio verslo idėjų, konsultacijomis padėdami ne tik mokiniams, bet ir verslo sektoriui, skatindami juos dirbti kokybiškai bei inovatyviai. Komandos vedlys ir prezidentas Emilis Baliukonis, kuris yra ne tik pagrindinis šios idėjos sumanytojas, bet ir tikras savo srities žinovas, ėmė ir subūrė komandą dirbti tam, kad ateityje pomėgis, mokomoji bendrovė, taptų tikruoju jų verslu. „Make IT Simple“ sudaro dar trys vaikinai alytiškiai: Dominykas Daugėla (18), Dalius Brusokas (18) ir Arnas Mizara (21), kurie jau senokai laisvalaikį leisdavo ne tuščiai, o programuodami, tad buvo visai nesunku šiuos gebėjimus panaudoti verslo idėjai įgyvendinti, neieškant papildomai rėmimo ar investuotojų.

„Pastebėjome, kad mobiliųjų programėlių nėra tiek daug, daugiau dominuoja elektroniniai puslapiai, o ir specialistų, kurie jas kurtų, yra mažai, nors konkurenciją justi galima. Kalbant apie šablonų kūrimą, Lietuvoje jie nėra plačiai paplitę, tad mums atsiveria dar daugiau galimybių pranokti kitas įmones“, – teigia „Make IT Simple“ prezidentas E. Baliukonis. Dalyvavimas įvairiuose „Junior Achievement LT“ organizuojamuose projektuose atvėrė pažinčių srautą naujiems vartotojams, realių klientų suradimą, gausesnį susidomėjimą šia idėja ir paties programavimo paslaugomis, tad šiuo metu jau atsiranda smulkių klientų užsakymų.

„Vis dažniau pamąstome apie eksporto galimybes, kalbamės su kitomis įmonėmis dėl tolesnio bendradarbiavimo. Veiklą žadame plėsti, ieškome naujų komandą papildysiančių narių, – atskleidžia E. Baliukonis. – Kuriant verslą, pirmiausia nereikėtų pervertinti savo įgūdžių ir patirties. Pradėti ne nuo siekio uždirbti milžiniškus pinigus iš esamos veiklos, o mažais žingsneliais kilti aukštyn ir nebijoti komandoje dirbančių skirtingų žmonių.“

Daugiau>>


Putinų gimnazijos antrokai fizikos ir chemijos mokėsi KTU

Alytaus Putinų gimnazijos antrokai, KTU klasė, pagal iš anksto gimnazijos ir universiteto suderintą programą vyko mokytis į Kauną. Mokiniai, ryte išvykę į KTU, iš pradžių apsilankė „Technoramos 2018″ parodoje ir dalyvavo šio renginio atidaryme.

Vėliau visi keliavo stebėti įdomiosios fizikos demonstracijų, išklausė paskaitą, kur buvo kalbama apie šviesą, bangas, jų ilgius, buvo demonstruojami KTU sukurti lazeriai, papasakojo apie spalvų spektrus. Fizikos Putinų gimnazijos mokiniai mokėsi ir pagal vidurinio ugdymo, ir pagal universiteto pasiūlytą papildomo mokymo  programą.

Moksleiviai apsilankė ir chemijos technologijos fakultete, jie dalyvavo kompiuterinio modeliavimo užsiėmimuose „Būvio ciklo vertinimas“, dirbdami su programa „SimaPro“, jie bandė išsiaiškinti, ko reikia plastikinio ir stiklinio buteliuko pagaminimui, palygino, kuris iš jų yra draugiškesnis aplinkai.

Paskaitos ir praktinis darbas sudomino mokinius bei išmokė naujų dalykų gamtos mokslų srityje.

Paulina Kazlauskaitė ir Rūta Budrevičiūtė, IIb klasės mokinės

Daugiau>>


Putinų gimnazija švenčia Pasaulinę knygos dieną

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu.

Putinų gimnazijos pirmokai ir antrokai (Ib ir IIb), lietuvių kalbos mokytojos Rima Bartkienė, Ligita Sarapienė ir Daiva Baliukonytė dalyvavo akcijoje „Apkabink bibliotekininkę“ ir laimėjo dovaną – glėbį originalių knygų.

Šiandien  mokinių ir mokytojų komanda vėl apsilankė bibliotekoje ir įteikė gimnazijos bibliotekai dovaną. Pirmokė Gabija Sergejevaitė perskaitė ištrauką iš vienos padovanotų knygų, pristatančių Jono Basanavičiaus veiklą. Išgirdome istoriją apie „Aušros“, pirmojo lietuviško laikraščio, gimimą. Bibliotekos darbuotojos buvo antrą kartą maloniai nustebintos, padėkojo už tokią puikią darbo dienos pradžią.

Gimnazijoje su savo auklėtojomis svečiavosi ,,Šaltinėlio“ darželinukai. Jie mūsų gimnazijos bibliotekoje deklamavo eilėraščius, skaitė savo mėgiamų knygelių ištraukas, spėjo mįsles, mankštinosi vaidindami knygas. Jaunuosius svečius su Pasaulinės knygos dienos tradicijomis supažindino bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė.

Daugiau>>


Projekte „100 idėjų Lietuvai“ dalyvauja ir Alytaus Putinų gimnazija

Putinų gimnaziją dalyvauti šiame projekte užregistravo direktorė Daiva Sabaliauskienė,  renginyje dalyvavo per 50 gimnazistų.

Renginį ir kūrybiškumo sesiją moderavo Angelė Tamulevičiūtė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto prodekanė, Kūrybos komunikacijos katedros lektorė; apie idėjų istorijas pasakojo Ignas Klėjus, radijo stoties ZIP FM radijo laidos „Tylio naktys“ vedėjas, vienas iš prekinio ženklo „Briedis Tu“, skirto jaunimui ir populiarinančio Dzūkiją, įkūrėjų, o su valstybės pažinimo tema dirbo Saulius Nefas, Mykolo Romerio universiteto profesorius, seminarų rengėjas ir tarptautinių projektų ekspertas.

Daugiau>>


 Jaunųjų verslininkų mugėje buvo galima įsigyti ir dzūkiško kvapo

2018-04-20

Daugiškės kvietė įsigyti iškirtinių namų kvapų.

AlytusPlius.lt nuotr.

Kokiais aromatais dvelkia dzūkiškas kvapas? Atsakymą į šį klausimą rado Alytaus rajono Daugų V. Mirono gimnazijos moksleivės, ne tik sukūrusios dzūkišką kvapą, bet ir siūlančios jo įsigyti visiems norintiems. Savo originalų produktą merginos pristatė Dzūkijos regiono mokomųjų mokinių bendrovių mugėje.

 

Ji vyko penktadienį Alytuje, prekybos centre. Jaunieji verslininkai pristatė savo idėjas ir siūlė įsigyti įdomių dalykų – kad ir tikro dzūkiško kvapo už penkis eurus.

Daugiau>>


Pedagogė iš Alytaus – geriausia ekonomikos mokytoja Lietuvoje

Alytų jau galima vadinti ne tik Dzūkijos, bet ir geriausių ekonomikos mokytojų kalve. Mūsų miesto pedagogai šį titulą pelno trečius metus iš eilės. Šiemet jis atiteko Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojai metodininkei Jolitai Noruvienei.

Mokytoja J. Noruvienė šiais mokslo metais kuruoja net 8 mokomąsias mokinių bendroves (MMB), su jomis dalyvauja įvairiuose renginiuose ir mugėse.  Neįmanoma suskaičiuoti, kiek laiko mokytoja skiria MMB, jų dalyvavimui įvairiuose renginiuose.

Daugiau>>


Išrinktas metų ekonomikos mokytojas

„Žinios nebėra visagalės, praktinės patirtys augina XXI amžiui reikalingas kompetencijas“, sako „Metų ekonomikos mokytojo 2017“ titulo nugalėtojos

Entuziastingais plojimais Lietuvos verslo, politikos ir mokslo lyderiai į sceną atsiimti Metų ekonomikos mokytojo apdovanojimo palydėjo Vilniaus jėzuitų ir Vytauto Didžiojo gimnazijų mokytoją Danutę Bareikienę ir Alytaus Putinų gimnazijos mokytoją Jolitą Noruvienę.

Daugiau>>


 Poezijos pamoka „Kalbantys posmai“ Putinų gimnazijoje

Gimnazijos bibliotekos vedėja  M. Žuromskienė kalbėjo apie poetinio žodžio galią bręstančiai asmenybei, eilėraščių dvasinę energiją, be kurios poezija neturėtų prasmės, kad eilėraštis nėra tik žodžiai, o kažkas daugiau, kas įkvepia žmogų, sukelia jausmus, kad poezija gyvenimui būtina kaip šviesa ir muzika.

Gimnazistai reflektavo apie poezijos pamoką sakydami, kad tai labai jautri, artima širdžiai ir sielai poezija, ugdanti grožio suvokimą, poezijos svarbą kiekvienam. Jie sakė, kad „pati poezija yra mūsų širdžių ir sielų atspindys. Tai skatina daugiau rašyti, skaityti.“

Poetė Scholastika Kavaliauskienė kalbėjo apie poezijos rašymo svarbą jos gyvenime, pačius pirmuosius eilėraščius, kuriuos pradėjo rašyti dar būdama keturiolikos metų. Šiuo metu S. Kavaliauskienė yra išleidusi devyniolika poezijos knygų ir romaną „Vargo bitės“, jis parašytas remiantis tikrais faktais. Keletą savo knygų dovanojo bibliotekai.

Bendra  poezijos pamoka visus suvienijo skaitomų eilių posmais.

Putinų gimnazijos bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė

Eglės Juodžiukynienės nuotr.


Kovo 11-oji kitaip: netradicinės pamokos apie medijų vaidmenį visuomenei, propagandą ir tautinį tapatumą

 

Alytaus Putinų gimnazija pasitikdama Kovo 11-ąją organizavo kultūrinės pažintinės veiklos dieną, o neįprastų pamokų vedėjai vadovavosi MIR programa.

Kultūrinės pažintinės veiklos dienos koordinatorės – gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė ir medijų bei kompiuterinio raštingumo programos vykdytoja Marytė Žuromskienė – suderino visos dienos pamokų planą. Visų dalykų mokytojai dirbo pagal iš anksto metodinių grupių parengtas rekomendacijas, atrinktą ir aptartą informacinę medžiagą.

Pirmoji pamoka buvo skirta kalbėtis apie propagandą: „Propaganda: kur slypi realybė?“ Visų klasių mokiniai žiūrėjo laidą „Mokslo sriuba“, diskutavo šia aktualia tema, reflektavo.

Antra ir trečia pamokos – „Medijų vaidmuo visuomenėje: medijos ir patriotinės laidos“. Mokiniai diskutavo, ar medijos ir socialiniai tinklai gali daryti teigiamą arba neigiamą poveikį ugdant pilietiškumą, saugant nacionalinės tapatybės paveldą. Peržiūrėję filmuotą medžiagą apie dvi Lietuvas, nacionalinio tapatumo sampratą pasidalijo mintimis šiais klausimais: „Kiek apie tai diskutuoja politikai, mokslininkai, kultūros kūrėjai ir kiti? Kokios medijos tai padeda skleisti? Kodėl autoritariniai režimai, teroristinės jėgos naikina istorinį, nacionalinį paveldą?“

Daugiau Alytaus miesto savivaldybės tinklalapyje>>


 Alytaus Putinų gimnazijos mokytojai įsitikinę: geriausias laikas mokytis yra esamasis

Į bendradarbiavimo su KTU veiklas įsitraukė didesnė dalis Alytaus Putinų gimnazijos  mokytojų, nes iki šiol privilegijas turėjo KTU klasėse dirbantys pedagogai. Šį kartą mokytojai vyko susipažinti su dizainu grindžiamo mąstymo metodika, įsisavinti teorinę medžiagą, praktiškai tobulinti iššūkio sprendimo ir sprendimo priėmimo, komunikacijos, kūrybiškumo ir darbo komandoje, lyderystės mokymosi kompetencijas į universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Edukacinės kompetencijos centrą, vadovaujamą direktorės Indrės Rauleckienės.

Seminaro „Dizainu grindžiamas mąstymas mokykloje: teorija ir praktika“ dalyvius  pasveikino SHMMF dekanas, mokslų daktaras Ainius Lašas ir intensyviam darbui nusiteikusi  jungtinė lektorių komanda: grupės vadovė Jolita Sinkienė, narės – Aldona Augustinienė, Rasa Daugėlienė, Indrė Rauleckienė, Rūta Petrauskienė ir Tatjana Vėžytė. Ši neformaliojo ugdymo programa labai inovatyvi, parengta pagal Švietimo inovacijų laboratorijos Hasso Plattner institute Potsdamo universitete (Vokietijoje) autorinę metodiką, kurią lektorės pačios išbandė Vokietijoje.

Putinų gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė su KTU Edukacinės kompetencijos centro direktore Indre Rauleckiene suderino įtemptą mokymosi grafiką. Šio seminaro iššūkis „Kaip mes galėtume perkurti mokytojų bendradarbiavimą įgyvendinant integruotas ugdymo programas?“ buvo pagrįstas turinio esmės semantine analize ir grupės-komandos praktine veikla. Išgyventa ypatinga patirtis, kai lektorius tampa lygiaverčiu komandos nariu, bendru iššūkio produkto kūrėju arba patirties perkūrimo  moderatoriumi.

Stebėdami KTU dėstytojų komandos darbą, įsitikinome, kad mokymosi procesas ir yra esmė, o ne tik rezultatas, suvokėme, kad geriausias laikas yra esamasis, nes viskas nuolat  pasaulyje kinta, todėl sprendimų ieškoti reikia čia ir dabar, išlaisvinus mąstymą, naudojantis kitų idėjomis, nuolat galvojant apie vartotoją, t. y. mokinį. Taip gimė produktai, penkių grupių parengti pristatymai: vienas iš jų  siūlė sukurti pedagogų sąjūdį „Be konkurencijos“, kuris atstovautų mokytojų interesams, įrodytų, kad švietimas – ne verslas, padėtų visuomenei suformuoti nuostatą, kad švietime atsisakius ydingo mokinio krepšelio finansavimo, išnyktų konkurencija tarp mokyklų, augtų atvirumas idėjoms, bendradarbiavimas. Antroji grupė sukūrė skirtingų kultūrų integravimo programą, kiti pasiūlė žingsnius, veiklos planą, kaip žingeidžiam vaikui integruojant dalykus siekti  karjeros aukštumų. Auditoriją sudomino grupė, kuri siūlė mokiniams metinį darbą, atliekamą integravus 5–6 mokomuosius dalykus, –  sukurti antistresinį daiktą. Sudomino ir penktosios grupės siūlymas – integruota programa karjeros planavimui, vienijanti klasės auklėtojus, psichologus, lietuvių ir anglų kalbų mokytojus.

Putiniškius maloniai nustebino neįprastos praktinės užduotys, kurioms reikėjo žurnalistų drąsos, nes ne kartą teko išeiti už komforto zonos, – buvome priversti bendrauti su praeiviais Kauno gatvėse, su kitų universitetų dėstytojais ir studentais. Viena grupė DVU bendravo su mokslų daktaru, politologu, kuris turėjo aiškią nuostatą apie švietimo politiką Lietuvoje, visuomenės gyvenimo peripetijas, kiti apie integraciją ir mokytojų bendradarbiavimą kalbėjosi su VDU IV ir II kurso studentėmis, kurios gerai prisimena integruotas pamokas mokykloje, jų manymu, sėkmę nulemia mokytojo autoritetas. Putiniškiai kalbino pradinių klasių mokinę ir jos mamą, mergaitė dar nepraradusi vaikiško žavėjimosi mokymosi procesu; nuomonės apie integraciją teiravosi ir miesto svečių, ir studentų užsieniečių, kuriems svarbu integruotis į Lietuvos gyvenimą.

Bene įdomiausia seminare buvo, kad sukurtą kiekvienos grupės darbą vertino ir analizavo „testuotojai“– universiteto dėstytojai, jie surado laiko išsakyti pastabas, įžvalgas, buvo  nešališki vertintojai, tad du kartus teko peržiūrėti ir tobulinti pristatymą, galiausiai savo tyrimų rezultatą pristatėme visai seminare dalyvavusiai dėstytojų ir kolegų bendruomenei, nes, pasak lektorių,  testavimas turi būti kartotinis.

Perkūrimo idėja užsikrėtėme, ją galėsime panaudoti efektyvindami ugdymo procesą gimnazijoje. Mokymasis KTU SHMMF, bendra kūryba – aukso grynuolių paieška, leidžianti pajusti kito žmogaus emocijas, pradėti spręsti problemas jų akimis.

Daiva Baliukonytė, Alytaus Putinų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

 


Putinų gimnazijoje atidaryta FAB LAB laboratorija

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija  •    •  14:43, 2018-02-07

Naujos jaunimui skirtos erdvės atidarymo juostelę perkirpo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, tarybos narys, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Povilas Labukas ir Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė.

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Alytaus Putinų gimnazijoje atidaryta FAB LAB laboratorija. „Sisteminius švietimo srities dalykus reikia kreipti ta kryptimi, kuria juda pasaulis. Technologijų pamokos turėtų pasivyti šiuos laikus, tad šios laboratorijos įranga ir bus tam tikras impulsas tai daryti“, –  gimnazijos bendruomenę sveikino Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius.

FAB LAB laboratorijos įrengimais – 3D spausdintuvu, popieriaus ir lazerine pjaustykle, CNC staklėmis – galės naudotis visi alytiškiai.

Daugiau>>


Alytaus miesto mokinių meninio skaitymo konkursui pasibaigus

Alytaus Putinų gimnazijoje sausio 30 d. vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo miesto etapo konkursas. Jį pradėjo Putinų gimnazijos jaunieji teatralai, sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė. Jaunuosius skaitovus konkursas, kaip ir kasmet, kvietė domėtis literatūra, ugdyti kūrybiškumą; puoselėti meninio žodžio suvokimą ir raišką.

Mokiniai pristatydami meninį žodį varžėsi 5–8 ir I (9–10) – IV klasių amžiaus grupėse. Skaitovai pristatė vieną poezijos kūrinį arba vieną prozos kūrinio ištrauką lietuvių kalba. 5–8 klasių grupėje varžėsi aštuonių ugdymo įstaigų skaitovai, o I–IV – keturių mokyklų atstovai.

Meninio skaitymo konkurso dalyviai buvo vertinami pagal griežtus reikalavimus: pasirinkto kūrinio ištrauka turėjo atitikti skaitovo amžių, gyvenimo patirtį. Skaitovas privalėjo žinoti, suprasti ir gebėti vertinti pasirinkto grožinės literatūros kūrinio keliamas problemas, mokėti logiškai ir artikuliuotai papasakoti pasirinktą istoriją, perteikti jos temą ir kalbėti pakankamai garsiai, kad jį girdėtų visi salėje esantys klausytojai, o skaitovo norminė lietuvių kalba ir kirčiavimas turėjo būti nepriekaištingi ir dar daug kitų svarbių kriterijų.

Daugiau>>


Lietuvos Respublikos Seime Putinų gimnazija pristatė šokio spektaklį „Kliudžiau“

Alytaus Putinų gimnazijos šokių kolektyvas „Svaja“ ir jaunieji teatralai Lietuvos Respublikos Seime pristatė šokio spektaklį „Kliudžiau“. Atlikėjai scenoje sujungė Jono Biliūno žodį (pagal novelę „Kliudžiau“) ir judesį. Renginys skirtas Sausio 13-ajai dienai paminėti.

Spektaklio kūrėjai, šokėjos ir aktoriai, šokių būrelio vadovė Rūta Graužlienė, gimnazijos teatro mokytoja Žiedūnė Maldonienė ir režisierius Robertas Šarknickas drauge kurdami spektaklį aiškinosi, kaip vaizduojamas žmogaus vidinis pasaulis, koks jis sudėtingas, kodėl pajautos dažnai tragiškos. Teksto autorius ieško žodžių, perteikiančių išgyvenimus, kurių tiesiogiai neįmanoma išsakyti, kurie apčiuopiami tik apgraibomis, netiesioginėmis frazėmis, epizodais, o jaunieji atlikėjai ieškojo judesio, šokio išraiškos galimybių.

Skaitykite daugiau>>


 Alytaus Putinų gimnazijoje vyko tradicinė meninio skaitymo popietė

„Kai tariu Lietuva, tariu – kūryba, tariu – meilė žodžiui“

Kai už lango krito toks retas svečias Lietuvoje purus sniegas, Alytaus Putinų gimnazijos poetinio žodžio mylėtojai susirinko į svetainę.

Vedėjas Domas Pozniakas šventinį renginį pradėjęs žodžiais: „Kai tariu Lietuva, tariu – laisvė, tariu – gimtinė, tariu – kūryba, tariu – meilė žodžiui“, pakvietė meninio skaitymo dalyvius.

Eiles skaitė I d klasės mokinė Gabrielė Ovsianikova, trečiokai Ema Kaniutytė ir Edvinas Petrušaitis, ketvirtos  klasės mokinė Donta Drobnytė, o trečiokė  Aušrinė Jaruševičiūtė pristatė du naujausius savo kūrybos eilėraščius. Skaitovai, pasirinkę ilgus ir sudėtingus prozos tekstus, atvėrė Bitės Vilimaitės („Duona ir cigaretės“ – skaitė trečiokė Paulina Varankaitė),  Icchoko Mero romano „Ties gatvės žibintu“ (skaitovė Aistė Kundrotaitė) bei ….

Skaitykite daugiau


Apdovanoti straipsnio „Puslapis iš žmogaus gyvenimo“ konkurso dalyviai

Konkurse dalyvavo visas būrys kūrybingų Alytaus miesto ir rajono mokinių.

Eglės Juodžiukynienės nuotr.

Baigėsi straipsnio „Puslapis iš žmogaus gyvenimo“ („Nėra nė vieno žmogaus, apie kurio gyvenimą neverta pasakoti“ R. Granauskas) konkursas, skirtas Alytaus apskrities mokyklų  8-12 klasių mokiniams.

Konkursą, kaip ir pernai, organizavo Alytaus Putinų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos ir jaunieji žurnalistai.

Jame dalyvavo visas būrys kūrybingų Alytaus miesto ir rajono mokinių, suradusių laiko papasakoti apie iškilias Alytaus krašto ir šalies asmenybes bei mylimus žmones, šeimos narius.

Skaitykite daugiau


Iš kalėdinės mugės Vyriausybėje alytiškiai namo grįžo su nominacija

Kiekvienais metais „Junior Achievement Lietuva“ organizuoja kalėdinę mokinių mokomųjų bendrovių mugę Vyriausybėje. Šiais metais iš visos Lietuvos mokyklų buvo pakviesta 41 jaunuolių verslo komanda su 160 mokinių, kurie varžėsi tarpusavyje. Neliko nepastebėti ir alytiškiai.

Mugę aplankė  žymūs Lietuvos verslininkai, vyriausybės vadovai, tai: Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir net keturi ministrai ir viceministrai: finansų ministras Vilius Šapoka, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

Mokinius vertino kompetentinga komisija, prieš kurios užduotus klausimus mokiniai turėjo atsilaikyti ir pristatyti savo mokomąją bendrovę, įrodyti jog jų idėja, produktas yra pats geriausias, įdomiausias ir inovatyviausias.

Putinų gimnazijos III kl. mokiniai Aurimas Kašėta, Dominykas Lepeška, Geida Bražinskaitė ir Evelina Kantaravičiūtė sukūrė MMB „Vision glasses“- tai išmanūs akiniai, kurie garantuos, kad niekas nematys svarbios informacijos kuri yra jūsų asmeniniame ar darbo kompiuteryje.

Varžydamiesi su visų mokinių startuolių Alytaus Putinų gimnazijos moksleiviai buvo pripažinti Google kompanijos kaip turintys puikią viziją ir pelnė „Vizionieriškiausios MMB“ nominaciją.

MMB prezidentas A. Kašėta pasidalino nuomone apie kalėdinę MMB mugę: „Mugė labai patiko, įgijau daug naujos patirties bendraujant su klientais, išgirdau gerų patarimų, kurie pravers tobulinant gaminį ir bendraujant su klientais kitose mugėse, taipogi tai puiki patirtis įgyta dar mokantis mokykloje ir galvojantiems kurti ateityje verslus“.

Į šią mugę kaip išskirtiniai dalyviai buvo pakviesta ir Putinų gimnazijos fotografų bendrovė „Meraki“ photography“, kurie jau išaugo iš mokinių startuolių bendrovės. Fotografai šiame renginyje buvo kaip LJA Kalėdinės mugės partneriai.

Tai unikali patirtis tobulėjant ir garsinant savo MMB ne tik Alytuje, bet ir už jo ribų – teigė MMB „Meraki photography“ nariai.


Jaunųjų šaulių klasėse auga brandžios asmenybės

Samanta Lipkevičiūtė, jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistė
 

Kai daugelis mokinių vasarą laiką leidžia nuobodžiaudami mieste – jauniesiems Putinų gimnazijos šauliams prasideda vasaros stovyklos. „Anksčiau vasarą stovyklose nė karto nesilankiusi, šiemet jose praleidau beveik mėnesį laiko ir turiu pasakyti, jog tai tikrai buvo turiningai praleistos dienos“, – sako Samanta Lipkevičiūtė.

 

Kitiems atrodytų, jog šaulių stovykla tėra tik alinanti karinio režimo savaitė, bet kodėl tada visi nori į jas grįžti ir atsimena su  nuoširdžia šypsena, didžiuojasi savimi, įveikusiais daugybę išbandymų?

 

Atsakau, nes  ta savaitė, kurią aktyviai praleidžiame stovykloje, yra naujų draugų ir pažinčių, žinių ir išbandymų šaltinis. Humoro jausmą turintys, bet labai reiklūs vadai ir instruktoriai padeda, moko savarankiškumo ir išbando, verčia išeiti iš savo komforto zonos. Turiu pasakyti, jog be tokio vadovaujančio personalo šaulių stovyklos tebūtų vaikų darželis – poilsinė stovykla.

Daugiau>>


Inovatyvu – įdomu ir/ar paveiku?

Ar inovatyvios idėjos, metodikos mokykloje yra tik įdomios, ar ir paveikios?“ – tokią dilemą svarsto Putinų gimnazijos projekto grupės nariai, Erasmus + strateginių partnerysčių projekto „Inovatyvus mokytojas – motyvuotas mokinys: problemų sprendimas bendradarbiaujant“ dalyviai, besiruošdami konferencijai, vyksiančiai Ugdymo plėtotės centre rugsėjo mėn.

Tokią refleksiją paskatino dvejų metų vykusios tarptautinio projekto veiklos, kurių metu aštuonių šalių: Lietuvos (partneriai Ugdymo plėtotės centras,Putinų gimnazija), Latvijos, Estijos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos, Bulgarijos švietimo įstaigų komandos sukūrė ir išbandė tris intelektinius produktus: 40 val. kvalifikacijos tobulinimo programą „Motyvuotam mokiniui reikia inovatyvaus mokytojo“, gerosios patirties ir skaitmeninių mokymosi objektų rinkinius, kuriuos Lietuvos pedagogai gali rasti ugdymo turinio informacinėje sistemoje https://sodas.ugdome.lt/

Daugiau>>


 Putinų gimnazijos mokiniai – tarptautinių robotų varžybų nugalėtojai

„Robotų intelektas“ – tai daugiametės robotų varžybos, organizuotos Kauno technologijos universitete 2017-ųjų gegužės mėnesį. Renginys suteikia galimybę pademonstruoti ir įvertinti savo pasiekimus, taip pat supažindinti visuomenę su naujausiomis technologijomis.

Alytaus Putinų gimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvavo šiose tarptautinėse varžybose. Vismantas Sliesaravičius, Alytaus Putinų gimnanijos 3d klasės mokinys, kartu su Alytaus komanda „Svajokliai“ ir jų robotu „Titan‘z“ nacionalinėse varžybose „Robotiada“ Vilniuje patyręs nesėkmę, tarptautinėse robotų varžybose Kaune „Robotų intelektas 2017″ dalyvavo freestyle (laisvojo stiliaus) rungtyje ir buvo geriausias. Komandos robotas užėmė 1-ąją vietą! „Titan‘z“ sukėlė didelį susidomėjimą tiek tarp renginio dalyvių bei svečių, tiek tarp pačios komisijos narių.

Daugiau>>


 Putinų gimnazijos menų pavasaris šiemet – kitoks

Jaunųjų Putinų gimnazijos žurnalistų informacija 2017-05-17

Alytaus Putinų gimnazijoje kiekvieną pavasarį vyksta kūrėjų diena arba menų pavasaris. Šiemet  „Kūrėjų pavasaris“ – kiek kitoks. Mokykloje veikė menų gatvelė: foto studija, piešimo klasė, kavinė, karaokė, teatras. Taip pat buvo galima apsilankyti paslapčių kambaryje.

Pirmoji pamoka visiems I-III klasių mokiniams – „Pokalbis su menininku“. Tai susitikimai su garsiais Alytaus miesto kūrėjais, vertinamais ne tik mūsų mieste, šalyje bet užsienyje.

Pamokose lankėsi Jūratė Treigienė, Alytaus jaunimo centro direktorė, Ilona Kalibatienė, Alytaus jaunimo centro neformaliojo švietimo vyresnioji dailės ir keramikos mokytoja, Aušra Saulevičiūtė, Alytaus jaunimo centro neformaliojo švietimo choreografijos mokytoja metodininkė, Raminta Parchomenkienė, Alytaus jaunimo centro neformaliojo švietimo vyresnioji choreografijos mokytoja, Augustinas Šeduikis, Alytaus jaunimo centro gitaros klasės mokytojas, Aldona Ramanauskaitė, Alytaus jaunimo centro muzikos mokytoja ekspertė, Inesa Pilvelytė, Alytaus miesto teatro direktorė, Jonas Gaižauskas, Alytaus miesto teatro režisierius, aktorius, Andra Kavaliauskaitė, režisierė, aktorė, Vaidas Praspaliauskas, aktorius, Arvydas Kinderis, režisierius, aktorius, Ligitas Bernatavičius, Alytaus jaunimo centro sportinių ir pramoginių šokių mokytojas,  Aušra Saulevičiūtė, Alytaus jaunimo centro šiuolaikinio šokio mokytoja metodininkė, Giedrius Griškevičius, etnokultūros specialistas, Daiva Baliukevičienė ir Artūras Janickas – medžio drožėjai.

Skaitykite toliau>>


Putinų gimnazijos komanda pasinėrė į išradėjų pasaulį

Alytaus Putinų gimnazijos komanda „Imagine strike“ Siemens arenoje vykusiame išradėjų renginyje „Robotiada 2017“ vertybių srityje iškovojo pirmąją vietą. Sunkus Putinų gimnazijos komandos darbas ir originalumas „atsipirko“.

„Robotiadoje 2017“ dalyvavo įvairaus amžiaus mokinių grupės iš visos Lietuvos, jų buvo per septyniasdešimt.

Skaitykite toliau>>


Mokslinė metodinė konferencija „Šiuolaikinė lituanistika: teorinės aktualijos ir praktika“

2017 m. kovo 10 d. Putinų gimnazijoje įvyko mokslinė metodinė konferencija „Šiuolaikinė lituanistika: teorinės aktualijos ir praktika“. Konferenciją surengė LEU Lituanistikos fakulteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedra kartu su Putinų gimnazijos pedagogais. Renginio tikslas – ieškoti naujų teorinių ir praktinių impulsų lituanistikai, pasikeisti gerąja patirtimi sutelkus mokslininkų ir lituanistų praktikų auditoriją.

Skaitykite toliau>>

Mūsų gimnazistės ėmėsi verslo

Ar šokoladas būna tik juodas ir baltas? Ne! – užtikrintai atsako trys jaunos alytiškės, sukūrusios traškaus pilkojo šokolado receptą ir pagal jį gaminančios originalų gardėsį, kuriuo stebina visus smaližius. REKLAMA Pagrindinio šio šokolado ingrediento merginos neišduoda, bet savo kūrybos vaisių drąsiai vadina dangiško skonio.

Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/sekmes-istorijos/alytiskes-moksleives-emesi-verslo-ir-neprasove-sekme-garantuota.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Robotikos lygos prizininkai iš Alytaus rengiasi finalui „Siemens“ arenoje

Alytaus Putinų gimnazijos mokiniai dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciniame moksliniame centre Kaune surengtose „First lego“  lygos regioninėse robotikos  varžybose. Buvo varžomasi vertybių išbandymo, tiriamajame projekte ir robotų lauko žaidime.

Daugiau>>

Alytaus Putinų gimnazijos robotikos komanda – regioninių FLL varžybų prizininkė

Daugiau>>

ERASMUS + : „Naujos kompetencijos- nauja kokybė“

Putinų gimnazijos pedagogai  parengė paraišką naujam „Erasmus+“ programos projektui.

Projektas „Naujos kompetencijos- nauja kokybė“ skirtas pedagogų kvalifikacijos  tobulinimui.  Projekto tikslai:

1. Skaitmeninių kompetencijų  tobulinimas.

2. Vadovavimo mokymuisi kompetencijų tobulinimas.

3.  Užsienio kalbos įgūdžių bei  tarptautinių projekto valdymo  kompetencijų tobulinimas.

Skaitykite toliau


 Putinų gimnazija dienai virto modernaus ugdymo muziejumi, gimnazistai – gidais

Vėlyvą popietę visa grupė Alytaus Putinų gimnazijos mokinių ir mokytojų tapo ekskursijų vadovais. Į Putinų gimnaziją, tą dieną tapusią moderniuoju ugdymo muziejumi, susirinkusius būsimuosius pirmokus ir jų tėvelius po mokyklą  vedžiojo ir antrokai (Ema Kuniutytė, Mingaitė Kelminskaitė ir kt.), ir trečiokai (Karolina Slavinskaitė, Evelina Armanavičiūtė ir kt).

Skaitykite toliau


 Ekskursijoje svečius lydėjo jaunieji gidai (NUOTRAUKOS)

Grupė Alytaus Putinų gimnazijos mokinių ir mokytojų tapo ekskursijų vadovais. Į Putinų gimnaziją, vienai dienai tapusią „moderniuoju ugdymo muziejumi“,  susirinkusius būsimuosius pirmokus ir jų tėvelius po mokyklą  vedžiojo ir antrokės Mingaitė Kelminskaitė, Ema Kuniutytė ir kiti, bei trečiokės Evelina Armanavičiūtė, Karolina Slavinskaitė ir kt.

Svarbiuose „lankytinuose objektuose“ keliautojus pasitiko kuo originaliau save pristatyti pasiryžę šeimininkai: socialinio verslumo mokykloje – jaunosios verslininkės Agnė Barbaravičiūtė ir Gustė Bernatavičiūtė pasakojo savo sėkmės istoriją, demonstravo pačių sukurtus produktus, pristatė nuotraukose užfiksuotas džiugias konkursų, stovyklų akimirkas.

Skaitykite toliau


Bendrijos „Lemtis“ ekspedicijos dalyvė lankėsi Putinų gimnazijoje

Alytaus Putinų gimnazijoje lankėsi bendrijos „Lemtis“ atstovė Inga Peslekaitė. Ji papasakojo, kaip draugija 27 metus vykdo kilnią misiją – lankydama lietuvių tremties vietas Rusijoje, renka dokumentinę medžiagą, tvarko lietuvių kapines, bendrauja su vietos lietuviais.

1989 m. buvo pirmoji bendrijos „Lemtis“ ekspedicija, jos vadovas, patyręs keliautojas, fotografas ir operatorius Gintautas Alekna.  Ekspedicijos į tremtinių ištrėmimo vietas tęsiasi jau daugelį metų.

 Skaitykite toliau


 Jaunųjų šaulių veikla alytiškei – ištvermės mokykla

Kartais iš  šaulių stovyklos net grįžti namo nesinori, draugai ir vadai virsta šeima ir visuomet trokštu grįžti atgal. Nesakau, kad nesunku, bet reikia ugdyti ištvermę, valią ir niekada nepasiduoti“, – tokios nuomonės apie dalyvavimą jaunųjų šalių veikloje yra alytiškė, Putinų gimnazijos moksleivė Samanta Lipkevičiūtė.

 

Jeigu turėtumėte galimybę rinktis – mokytis tradicinėje ar jaunųjų šaulių klasėje, koks būtų tavo pasirinkimas? Kodėl?

Skaitykite toliau


 Putinų gimnazijoje vyko integruota mokslinė konferencija „Viljamo Šekspyro gyvenimas ir kūryba“

Putinų gimnazijoje vis didesnis dėmesys skiriamas mokinių saviraiškai, mokslinei ir tiriamajai veiklai. Kasmet rengiamos mokslinės konferencijos, kuriose pranešimus skaito III–IV klasių gimnazistai.

Konferencija „V. Šekspyro gyvenimas ir kūryba“ vyko anglų, rusų ir lietuvių kalbomis. Pranešimuose mokiniai aiškinosi intriguojančias V. Šekspyro biografijos detales, netgi pateikdami provokuojančių faktų, aptarė Renesanso epochą, kultūrinį kontekstą, nagrinėjo kūrybą – „Hamletą“, „Romeo ir Džiuljetą“, sonetus. Mokinius domino gyvenimo prasmės, meilės, tarpusavio santykių temos. Įdomu buvo išgirsti ir apie rašytojo kūrybos tęstinumą šiuolaikiniame mene: teatre, tapyboje, animacijoje.

Skaitykite daugiau Alytaus m. savivaldybės tinklalapyje

Debatai moko argumentuotai kalbėti ir kritiškai vertinti

Šiandieninėje mokykloje svarbu mokinius skatinti savarankiškai mąstyti, plėsti akiratį, todėl Alytaus Putinų gimnazijos lietuvių (Rima Bartkienė ir Daiva Baliukonytė) ir anglų (Jolita Adomaitienė ir Danutė Krušnienė)  kalbų mokytojos jau kelintus metus renkasi debatus. Debatai – argumentų kalba, todėl sugebėjimas įtikinti, ginti tam tikrą tezę neįmanomas neturint ne tik pažiūrų, bet ir gerai struktūruotų žinių. Šiuolaikiniam mokiniui reikia mokytojo, padedančio įgyti socialinių kompetencijų, komunikavimo, informacijos apdorojimo įgūdžių.

Dvi komandos lietuvių ir anglų kalbomis pristatė pozicijas, argumentuotai gynė savo nuomonę: svarbi ar nesvarbi šeima XXI a. žmogui. Komandos, kuriose buvo ir angliškai, ir lietuviškai kalbančių mokinių (ketvirtokai Asta Dabrišiūtė, Justinas Lekavičius, Airidas Marcinonis, Alina Spūdytė, Rytis Poškevičius, Evaldas Laukaitis, Inga Gudzinevičiūtė, Miglė Filipauskaitė, Akvilė Sabaliauskaitė, Gertrūda Gustaitytė,  Evelina Mieliauskaitė, Kamilija Jablonskaitė) dirbo kaip darni bendruomenė ir laikėsi vienos komandinės linijos, gimdami pasirinktą poziciją.

 Daugiau>>

Putinų gimnazistai ginčijosi, ar vis dar svarbi šeima

Kamilija Jablonskaitė, Jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistė   •    •  11:27, 2016-12-07

Debatai Alytaus Putinų gimnazijoje.

Putinų gimnazijos nuotr.

 „Ar vis dar svarbi šeima?“ Atsakymo į šį klausimą ieškojo Alytaus Putinų gimnazijoje vykusių debatų dalyviai. Dvi komandos lietuvių ir anglų kalbomis pristatė pozicijas, argumentuotai gynė savo nuomonę.

 

Penktą kartą vykusiuose debatuose komandos, kuriose buvo ir angliškai, ir lietuviškai kalbančių mokinių, ketvirtokai: Asta Dabrišiūtė, Justinas Lekavičius, Airidas Marcinonis, Alina Spūdytė, Rytis Poškevičius, Evaldas Laukaitis, Inga Gudzinevičiūtė, Miglė Filipauskaitė, Akvilė Sabaliauskaitė, Gertrūda Gustaitytė,  Evelina Mieliauskaitė, Kamilija Jablonskaitė dirbo kaip dvi darnios bendruomenės ir laikėsi vienos komandinės linijos, gimdami pasirinktą poziciją.

Daugiau>>


Alytaus Putinų gimnazijoje svečiavosi Lietuvos karo akademijos atstovai

Alytaus Putinų gimnazijoje buvo viena ypatinga  diena – svečiavosi  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai. Akademiją pristatė Studijų skyriaus viršininkas, majoras Stasys Vilkinas ir studentai. Jaunieji gimnazijos šauliai ir III-IV klasių gimnazistai galėjo susipažinti su kario profesija.

Didelį susidomėjimą sukėlė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovo pasakojimai, pristatymai.

Daugiau


 Inovacijų ir verslumo stovykloje „Alytus 2016“ dalyvavo ir Putinų gimnazijos mokiniai

Lapkričio viduryje septyni Alytaus Putinų gimnazijos II–III klasių gimnazistai kartu su ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininke Jolita Noruviene dalyvavo jau ne pirmus metus organizuotoje inovacijų ir verslumo stovykloje „Alytus 2016″. Ji  vyko kaimo turizmo sodyboje „Dzūkijos perlas“. Dalyvavo ne tik Alytaus Putinų, Jotvingių, A. Ramanausko-Vanago gimnazijų, bet ir Daugų Vlado Mirono gimnazijos, Vilniaus gimnazijų mokiniai.

Daugiau


Putinų gimnazijos projektas nominuotas Kokybės konkurse

Putinų gimnazijos  projektas „3 D H.E.R.O.E.S“ dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo 2016 m.  Kokybės konkurse, skirtame  projektams, kurių veikla susijusi su skaitmeniniu raštingumu.

Lapkričio 15 d. iškilmingame Kokybės konkurso apdovanojimų  renginyje buvo paskelbti Kokybės konkurso nugalėtojai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad projektas „3 D H.E.R.O.E.S“ buvo paskelbtas 2016 metų  Kokybės konkurso nominantu.

Daugiau>>


 Putinų gimnazijos pirmokų kelionė į KTU – naujos mokslinės patirties pradžia

Mes, Putinų gimnazijos 1b klasės mokiniai, fizikos mokytojas Tomas Buzaitis ir informacinių technologijų mokytojas Vygandas Banišauskas, spalio pabaigoje vykome į Kauno technologijos universitetą (KTU). Turėjome galimybę dalyvauti trijose paskaitose, sužinojome daug naujų, įdomių ir naudingų dalykų.

Pirmoji paskaita buvo apie skaičiavimus, naudingus sveikatai. Sužinojome, kaip matematika pritaikoma medicinoje. Mums pasakojo apie naujus ir naudingus KTU dėstytojų projektus, parodė ir įvairios vaizdinės medžiagos. Galiausiai išsiaiškinome, kaip atliekami tyrimai su sportininkais ar kitais žmonėmis, koks yra esminis matematikos panaudojimas sveikatai.

Skaitykite daugiau>>

 


Neįgaliesiems