SUSIKALBĖJIMAS IR BENDRADARBIAVIMAS TARP KLASIŲ, MOKYTOJŲ IR MOKINIŲ – TAI VIENINGOS IR TVIRTOS GIMNAZIJOS PAGRINDAS“

Pristatome interviu su naująja Alytaus Putinų gimnazijos mokinių tarybos pirmininke Ieva Jurčiukonyte.

Ieva, keliais sakiniais pristatyk save.

Nuo 2019 m. sausio mėnesio esu oficiali Putinų gimnazijos mokinių tarybos pirmininkė. Kasmet nuo pat pirmosios klasės esu išrenkama klasės seniūne, jau trečius metus esu gimnazijos mokinių tarybos narė, dvejus metus priklausau gimnazijos tarybai bei kasmet kuriu MMB, kuri teikia nestandartines foto paslaugas. 
Labai dažnai mane galima matyti fotografuojančią mokyklos renginius, dalyvaujančią pristatymuose bei mokymuose. Tad drąsiai galiu teigti, jog nuo pirmųjų dienų gimnazijoje aktyviai dalyvauju jos gyvenime.

Kaip jautiesi tapusi gimnazijos mokinių tarybos pirmininke? Kokios pirmos mintys buvo iškart po rinkimų?

Jeigu atvirai, tai dar nesuvokiu, kad mano vaidmuo gimnazijoje pasikeitė. Keista, bet drauge ir labai malonu girdėti draugų frazes: „tai ką, – pirmininkė?“ Bijojau kandidatuoti, bet noras buvo stipresnis už baimę. Draugai, mokytojai, visi, kurie palaikė, ačiū jiems, buvo puiki motyvacija man ir supratimas, kad šitie žmonės manimi tiki ir jie žino, jog galiu. 
Kai sužinojau, kad tapau naująja pirmininke, pradėjau juoktis, vėliau juoką pakeitė laimės ašaros. Pirma mintis buvo apie tai, kaip pasikeis mano kasdienybė ir gyvenimas mokykloje. Supratau, kad ramiai ir be didelių įsipareigojimų jau nebegyvensiu…

Kaip manai, kokie charakterio bruožai svarbūs mokinių lyderiui?
Pasiaukojęs veiklai, atkaklus, atviras, draugiškas ir tvirtas.

Ar gali apibūdinti tradicinį mokinių tarybos narį, koks jis?
Tradicinio mokinių tarybos nario apibūdinti negaliu, nes kiekvienas savaip unikalus. Galbūt dėl vieno nesiginčyčiau – kūrybiškas.

Kokius renginius tau labiausiai patinka organizuoti?
Labiausiai patinka prisiliesti prie tų didžiųjų, laukiamiausių renginių, kada jie turi tikrąją prasmę ir kada suvienija visą mokyklos bendruomenę, leidžia atsipūsti nuo kasdienių veiklų: „Mano bičas gali“, „Menų pavasaris“ ar „Naktis mokykloje“.

Kokias mokinių tarybos veiklas tęsi ir kokios naujovės laukia Putinų gimnazistų?

Mokinių taryba ir toliau atstovaus mokiniams ir gins jų interesus, rengs didžiuosius renginius, tačiau gimnazistai turbūt pasiges mokinių tarybos dainų ir šokių pertraukų metu. Drauge su savo komanda orientuosiuosi ne į mokyklos renginius, bet į emocinę aplinką. Vadovaujuosi tokia nuostata, jog jeigu nebus susikalbėjimo ir bendradarbiavimo tarp klasių, mokytojų ir mokinių, tai vieningos ir tvirtos gimnazijos nesukursime. Todėl bent jau šį pusmetį komunikuosim su moksleiviais ir bandysim lopyti tas bendradarbiavimo spragas, kurių gimnazija tikrai turi… O kas laukia ateityje, kokie renginiai – visa tai palikim intrigai. 
Ačiū, Ieva, ir sėkmės dirbant sunkų, bet labai reikalingą darbą gimnazijai. 
Su Ieva Jurčiukonyte, Putinų gimnazijos mokinių tarybos pirmininke, kalbėjosi jaunoji žurnalistė Greta Vaškevičiūtė

Neįgaliesiems