„Mes kiekvienas turim savo Lietuvą“

Informuoja jaunieji Putinų gimnazijos žurnalistai

Alytaus Putinų gimnazija - oficialus puslapis nuotrauka.
Alytaus Putinų gimnazija - oficialus puslapis nuotrauka.
Alytaus Putinų gimnazija - oficialus puslapis nuotrauka.

„Į kiekvieno mūsų gyvenimą Vasario 16-oji atėjo mažais žingsniukais: pirmiausia kaip data, kurią liepė įsiminti istorijos ar lietuvių kalbos mokytoja, vėliau, kaip šventė, apie kurią pasakojo senelis, kalbėdamas apie gyvenimą anksčiau, apie A.Smetonos laikus, galiausiai, svarbią datą pažinome iš skaitytų knygų, bylojančių, kaip tyliai lietuviai ją švęsdavo okupacijos metais ne mitinguose, bet savo širdyje. Ir taip iš mažų patirčių formavosi kiekvieno tautos pažinimas, tautos, kurią šiandien žino daug kas pasaulyje“, kalbėjo renginio vedėjai Rūta Balevičiūtė ir Povilas Jerusevičius.
Vedėjai pakvietė gimnazijos direktorę Daivą Sabaliauskienę tari sveikinimo žodį. Direktorė pasveikino Putinų gimnazijos bendruomenę, padėkojo už aktyvų dalyvavimą šventiniuose renginiuose, visiems priminė populiarios dainos žodžius: „Aš tikrai myliu Lietuvą, o ar mylit ją jūs? Smagu buvo išgirsti iš susirinkusių į šventinį minėjimą atsakymą: „TAIP“.
Susirinkusieji į šventinį minėjimą, iškilmingai sugiedoję valstybės himną, klausė Robertos Stepanovaitės atliekamos lietuvių liaudies dainos „Užteka saulužė“, žavėjosi šokio studijos „Svaja“ ( šoko Audronė Baležentytė, Rugilė Baranauskaitė, Ugnė Barzdaitytė, Selina Gavelytė, Julija Gorbas, Roberta Stepanovaitė ir Evelina Underytė, merginų vadovė Rūta Graužlienė) šokiu „Raudoni vakarai“.
Žiūrovai išgirdo Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininko Vilmanto Dunderio pasakojimą apie Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą, tuometinio Alytaus gyvenimo aktualijas, ulonų pulkų kovas už laisvę ir istorijas, susijusias su Putinų gyvenamuoju rajonu.
Renginio organizatoriai didžiuodamiesi pristatė gimnazijos vokalinę instrumentinę grupę „Gniči“. Neseniai susibūrusi grupė (Roberta Stepanovaitė, Gintarė Kazlauskaitė, Paulina Kazlauskaitė ir Edvinas Švipas) atliko dvi dainas – „Negrįšiu“ ir „ „Mano namai“ – ir sulaukė audringų žiūrovų plojimų. Šventę užbaigė tautinių šokių kolektyvas „Uldukas“ (Aistė Kundrotaitė, Gabrielė Cinelytė, Evelina Remeikaitė, Justė Kazakevičiūtė, Liutauras Naudžiūnas, Dominykas Nedzinskas, Justinas Šimas ir Matas Gustaitis, vadovė Laisvutė Adomaitienė).
Putinų gimnazijoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį paminėjo sausakimša aktų salė, o šio renginio koordinatorius – Putinų gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui Rimantas Bučys.

Informuoja jaunieji Putinų gimnazijos žurnalistai

Neįgaliesiems