Alytaus miesto mokinių meninio skaitymo konkursui pasibaigus

Alytaus Putinų gimnazijoje sausio 30 d. vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo miesto etapo konkursas. Jį pradėjo Putinų gimnazijos jaunieji teatralai, sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė. Jaunuosius skaitovus konkursas, kaip ir kasmet, kvietė domėtis literatūra, ugdyti kūrybiškumą; puoselėti meninio žodžio suvokimą ir raišką.

Mokiniai pristatydami meninį žodį varžėsi 5–8 ir I (9–10) – IV klasių amžiaus grupėse. Skaitovai pristatė vieną poezijos kūrinį arba vieną prozos kūrinio ištrauką lietuvių kalba. 5–8 klasių grupėje varžėsi aštuonių ugdymo įstaigų skaitovai, o I–IV – keturių mokyklų atstovai.

Meninio skaitymo konkurso dalyviai buvo vertinami pagal griežtus reikalavimus: pasirinkto kūrinio ištrauka turėjo atitikti skaitovo amžių, gyvenimo patirtį. Skaitovas privalėjo žinoti, suprasti ir gebėti vertinti pasirinkto grožinės literatūros kūrinio keliamas problemas, mokėti logiškai ir artikuliuotai papasakoti pasirinktą istoriją, perteikti jos temą ir kalbėti pakankamai garsiai, kad jį girdėtų visi salėje esantys klausytojai, o skaitovo norminė lietuvių kalba ir kirčiavimas turėjo būti nepriekaištingi ir dar daug kitų svarbių kriterijų.

Daugiau>>