KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija jau vienuoliktą kartą organizavo visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą 2017. Ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, ir partneriais – DELFI ir LRT, šalies piliečius ir gyventojus kvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Konstitucijos entuziastai egzaminą laikė Lietuvos savivaldybėse, ugdymo įstaigose, Seime ir įkalinimo vietose. Putinų gimnazija taip pat prisidėjo prie visuotinės teisinių žinių įvertinimo akcijos, pilietiškumo ugdymo bei teisinių žinių sklaidos. Šiais metais Konstitucijos egzaminą laikė 46 gimnazistai.

I etape dalyviai turėjo atsakyti į 30 uždarų klausimų. Teisingai atsakiusieji į 25 ir daugiau klausimų, įgyja teisę dalyvauti II egzamino etape. Konstitucijos egzamino darbus vertinimo komisija:  istorijos mokytojai metodininkai Ona Marčiulaitienė, Dalia Miliauskaitė, Robertas Šiugždinis. Į antrąjį etapą pateko:

• Povilas Gaušys, IIb klasės mokinys, teisingai atsakęs į 26 iš 30 egzamino klausimų;
  • Dominykas Nedzinskas, IIb klasės mokinys, teisingai atsakęs į 26 iš 30 egzamino klausimų;
  • Toma Liegutė, IIb klasės mokinė, teisingai atsakiusi į 27 iš 30 egzamino klausimų;
  • Reda Maksimavičiūtė, IVd klasės mokinė teisingai atsakiusi į 25 iš 30 egzamino klausimų;

Antrasis egzamino etapas mokyklose vyks spalio 12 d. 9.00 val. Po antrojo etapo paaiškės egzamino nugalėtojai, kuriuos spalio 25  d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui

Rimantas Bučys