MODERNIŲJŲ TECHNOLOGIJŲ IR VERSLUMO RENGINYJE

Galimybę mokytis ne tik gimnazijos klasėse, bet ir kitose erdvėse turėjo gražus būrys Alytaus Putinų gimnazijos mokinių. Rugsėjo 19 d. ekonomikos mokytoja metodininkė Jolita Noruvienė organizavo išvyką į Kauno Žalgirio areną, kur vyko „Switch!“ – moderniųjų technologijų ir verslumo renginys. Jo metu buvo pristatomos pačios naujausios išmaniosios technologijos. Visą dieną Lietuvos aukštosios mokyklos prisistatinėjo parodoje, na, o kitoje arenos pusėje garsūs kviestiniai svečiai pasakojo apie dirbtinį intelektą, robotus, žmonijos ateitį, įsidarbinimo galimybes, išmaniąsias technologijas bei jų naudojimą mūsų kasdieniniame gyvenime ir, žinoma, kaip savo svajones paversti realybe.
Savo įspūdžiais dalijasi gimnazistė Saulė Vaitulevičiūtė: „Paskaitos buvo pritaikytos jaunų žmonių auditorijai, o tai iš tikrųjų labai žavėjo. Parodos taip pat patiko, nes galėjome sužinoti daug naujovių apie išmaniąsias technologijas, mokslo naujoves bei inovatyvius būdus mokytis“.
Lukas Gavelis: „Visos paskaitos buvo kažkuo ypatingos, įdomios, tačiau didžiausią įspūdį padarė Dariaus Kniūkštos ir Žilvino Lešinskio pasakojimas apie tai, kaip gimė „Minecraft“ projektas ir kokių priemonių šie vyrai ėmėsi, kad įgyvendintų savo tikslą – sudomintų patį „Tesla“ vadovą Elon‘ą Musk‘ą“.
Žana Alksninytė: „Renginys tikrai buvo įspūdingas. Parodoje pamačiau daug kolegijų ir universitetų, kurių atstovai papasakojo apie savo veiklą. Labiausiai buvau pakerėta Rimvydo Širvinsko (Makalius.lt įkūrėjo) kalbos. Vaikinas pakerėjo savo kalbos paprastumu ir nuoširdumu. Būdamas paauglys, jis jau siūlė savo turizmo paslaugą! Svajok, siek savo tikslo, įgyvendink jį – būtent tokiu principu Rimvydas ir vadovaujasi. Tai buvo puiki motyvacijos bomba“.
Edvinas Švipas: „Swich!” renginys man paliko gerą įspūdį. Jame pamačiau daug įrenginių susijusių su IT ir fizika. Buvo be galo įkvepiantys ir motyvuojantys pranešimai. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia dalyvauti”.
Po šios išvykos visi grįžome pasisėmę naujų idėjų ir motyvacijos mokytis bei ieškoti naujų veiklos sričių.

Ieva Jurčiukonytė, jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistė