MOKSLO FESTIVALYJE „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ 2017”

Gimnazijos Ib (KTU) ir Ia klasės mokiniams rugsėjo 15 dieną pamokų nebuvo. Vietoje jų vykome į Kauno technologijų universitetą, kur dalyvavome nacionaliniame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė 2017” ir tarptautinėje mokslo mugėje. Mugės tikslas – supažindinti lankytojus su mokslo idėjomis, pademonstruoti technologijų naudą, populiarinti Lietuvos mokslo įstaigas, verslo įmones ir kitas organizacijas.
Šiais metais pasitiko naujovė – kiekvienas gimnazistas individualiai rinkosi veikslas, kuriose nori dalyvauti. Pasirinkimas buvo išties didelis – per 100 paskaitų, veiklų, eksperimentų ir laboratorijų. O dabar truputį plačiau apie kai kurias iš jų.
Biologijos mylėtojai galėjo dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto organizuojamoje paskaitoje „Slaptasis gyvųjų audinių ir ląstelių gyvenimas“. Jos metu daugiau sužinojome apie smegenų veiklą, susipažinome su neurologijos mokslų daktare Silvija Jankevičiūtė, kuri pasakojo apie Alzheimerio ligą. Vėliau profesorius Algimantas Kriščiukaitis pristatė mums, kaip medicinoje yra taikoma matematika ir informacinės technologijos. Paskaita neprailgo, nes viskas buvo nauja ir įdomu.
Kiti Putinų gimnazijos pirmokai tuo metu dalyvavo paskaitoje „Science worldwide“. Jos metu teko bendrauti su užsienio šalių studentais. Vyko viktorinos. Be to, buvo pristatyti įvairių šalių moksliniai laimėjimai. Paskaitoje gimnazistai tobulino anglų kalbos ir bendravimo žinias.
Dauguma merginų pasirinko galimybę dalyvauti apyrankių gaminimo dirbtuvėse. Ten jos susipažino su KTU dizaino fakulteto veikla.
KTU elektros ir elektronikos fakultete lankėmės aukštųjų įtampų laboratorijoje. Galėjome stebėti, kaip uždaroje patalpoje susiformuoja žaibas, sužinojome, kaip yra gaminami žaibolaidžiai. Vėliau matėme elektromobilio variklį ir sužinojome, kaip kompiuteriu yra valdoma miesto elektra.
Tai tik kelios veiklos, kuriose dalyvavo gimnazistai. Diena Kauno technologijų universitete buvo labai įdomi. Pasisėmę gerų emocijų, įspūdžių ir naujų idėjų vakare grįžome namo.
Gabija Sergejevaitė, I b klasės mokinė